Twitter’a Gelecek 4 Yeni Özellik Ortaya Çıktı

0 2

Yakın vakitte Elon Musk’ın satın almak üzere 44 milyar dolarlık muahede imzaladığı Twitter, bir yandan da kullanıcılara yeni özellikler sunmaya hazırlanıyor. Son olarak tweet düzenleme seçeneğinin geleceğini açıklayan şirket, bugün platforma getirmek için çalıştığı yeni özellikleriyle bir kere daha gündeme geldi.

Twitter’da Dylan Roussel tarafından ortaya çıkarılan yeni özellikler, pek çok kullanıcının uzun vakittir talep ettiği özelliklerden birinin de yakında kullanıma sunulacağını gözler önüne serdi. Bununla birlikte profile ‘zamir’ ekleme özelliği ve yeniden profilde ‘durum’ gösterme özelliği de ortaya çıktı. Twitter’ın platforma eklemek için üstünde çalıştığı özellikler şu formda:

Twitter’a gelecek yeni özellikler

Android uygulama geliştiricisi Roussel’ın keşfettiği özelliklerden biri, bir tweete birebir anda fotoğraf ve görüntü eklenmesini sağlayacak. Kullanıcıların uzun müddettir beklediği bu özellik, yakında platformda yerini alacak. Tweetlere birden fazla görüntü eklenip eklenemeyeceğiyse şimdi bilinmiyor.

Ortaya çıkan bir öteki özellik de ufak bir armağan tuşuydu. Dylan Roussel’ın aktardığına nazaran tweet altında yer alan bu tuş, tweetlere ‘ödüller’ verilmesini sağlayacak. Bu mükafatların ve özelliğin nasıl çalışacağı şimdi bilinmiyor.

Bunun yanı sıra Twitter profillerine iki yeni özellik de geliyor. Bunlardan birisi profilinize durum ekleme özelliği olurken, başkası profilinize zamir eklemenizi sağlayacak. Durum ekleme özelliğiyle Roussel’ın gösterdiği üzere profilinize o an ne yaptığınızı ekleyebileceksiniz. Profile eklenecek zamirlerin isimlerde nasıl gözükeceğiyse şimdi bilinmiyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.