Twitter Elon Musk’ın yakasını bırakmıyor!

0 4

Twitter, Elon Musk’ın Cuma günü toplumsal medya şirketini satın almak için 44 milyar dolarlık bir mutabakattan çekilmek istediğini açıklamasına cevap verdi. Twitter, milyarder Tesla CEO’sunun imzaladığı mutabakata bağlı olduğunu ve Musk’ın bir sürü saçma mazeret sunarak bilerek bu muahedeyi ihlal etmeye çalıştığını tez ediyor.

Twitter Elon Musk’ın yakasını bırakmıyor!

İlk olarak Reuters tarafından bildirilen SEC evrakı, Pazar günü düzenleici kuruma sunuldu ve lakin Pazartesi günü geç saatlerde kamuoyuna açıklandı. Twitter’dan gelen mektupta, Musk’ın ve öbür Musk Taraflarının kelamda fesihleri ​​geçersiz ve haksızdır ve Kontrat kapsamındaki yükümlülüklerinin reddedildiği manasına geliyor sözleri kullanıldı.

“Mektubunuzdaki argümanların bilakis, Twitter, Mukavele kapsamındaki yükümlülüklerinin hiçbirini ihlal etmedi ve Twitter, Şirket’in Maddi Olumsuz Tesirinden etkilenmedi ve maruz kalması da beklenen değil. Kelamda fesih, Bay Musk ve başka Musk Taraflarının Mukaveleyi bilerek, taammüden, taammüden ve maddi olarak ihlal etmiş olmaları nedeniyle bağımsız bir nedenle geçersizdir” sözleri yer alıyor.

Birçok yorumcu, Musk’ın şirketi satın almak istediğine bile kuşkuyla baktı, bunun yerine arka niyet arandı. 51 yaşındaki SpaceX kurucusu, bu tuhaf maceraya büyük ölçüde Twitter payı satın alarak ve bunu yapmak için yasal müddet içinde süreci açıklamayarak başladı. Musk, Nisan ayında gizlice şirketin %9,2’sini ele geçirerek Twitter’ın en büyük hissedarı oldu, lakin milyarderin şirketin %5’ini satın aldıktan sonra yasal olarak kamuya açıklama yapması gerekiyordu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.