Twitter, DM’lerinde büyük değişiklik yaptı!

0 0

Twitter, Android uygulamasında DM kısmı için görsel olarak cazip bir arayüz sağlayan kimi değişiklikler sunmaya başladı. Şirket yeni bir görünümle Android aygıtlarda DM tecrübesini daha düzgün hale getirmeyi hedefliyor. Toplumsal ağın Android uygulaması yıllar içinde büyük ölçüde tıpkı kaldı, fakat bu güncelleme epey küçük olsa da kullanıcılara “genel olarak daha meselesiz, daha dengeli bir deneyim” sunmayı amaçlıyordu. Twitter, gruplarının işletim sistemindeki tecrübesi değerlendirip güzelleştirmeye gereksinim duyduğunu belirledikten sonra Android’deki DM’lerini yine tasarlamaya başladığını söyledi.

Twitter, DM’lerinde büyük değişiklik yaptı!

Aşağıdaki ekran imajlarında görebileceğiniz üzere, uygulamadaki iletiler görünümü, altta daha yuvarlak konuşma balonları ve metin kutusu ile artık daha pak görünüyor. Gelen kutusunun kendisi de çok daha az dağınık görünecek ve satır sonlarından mahrum olacak. Twitter, Android’deki DM’lere yalnızca parlak yeni görünüm vermekle kalmadı. Şirket ayrıyeten art uç üzerinde çalıştığını ve uygun mimariyle yine oluşturduğunu, karşılık verme suratını ve kaydırma performansını güzelleştirdiğini söyledi. Twitter, uygulamanın tweet yönlendirme yeteneklerinin yanı sıra bildiri oluşturucuyu da yine tasarladığını söyledi.

Şirket, tarihî olarak Android uygulamasına yeni özellikler getirmekte yavaş davranıyor. Örneğin, arama, taşınabilir platforma gelmeden evvel neredeyse birkaç yıldır iOS ve web’de mevcuttu. Bu yılın başlarında Twitter, kullanıcıların tam olarak aradığı konuşmaları bulmayı kolaylaştırmak için aramanın kapasitesini genişletti. Bu özellik hem iOS hem de Android kullanıcıları için kullanılabilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.