Twitch, Mesaj Sabitleme Özelliğini Duyurdu: 1850 TL!

0 7

Günümüzün en tanınan canlı yayın platformu Twitch, her ne kadar içerikleriyle eleştiriliyor olsa da her gün dünya çapında milyonlarca izleyiciye konut sahipliği yapıyor. İçerik üreticilerinin bağış ve bit üzere yollarla para kazandığı platform, bugün garip bir özelliğiyle karşımıza geldi.

Twitch’in yalnızca seçili kimi kanallarda izleyicilerin gönderdiği iletisi makul bir müddetliğine en zirvede sabitlemesini sağlayan bir özellik test ettiği duyuruldu. Üstelik bu sabitleme özelliği, atılan bağışlar ya da bitlerden bağımsız ödenecek bir fiyat ile kullanılabiliyor.

30 saniye ileti sabitlemek 5 dolar!

Elevated Chats” olarak isimlendirilen test kademesindeki özellikte kullanıcılar, bir bildiri yazarak bu bildirinin, sohbet penceresinin en zirvesinde gözükmesini sağlıyor. Lakin bildirinin sabitlenmesi için istenen fiyat ise şimdiden ziyadesiyle konuşulacak üzere:

  • 30 saniye sabitlemek için 5 dolar
  • 1 dakika sabitlemek için 10 dolar
  • 1 dakika 30 saniye sabitlemek için 25 dolar
  • 2 dakika sabitlemek için 50 dolar
  • 2 dakika 30 saniye sabitlemek için 100 dolar

İzleyicilerin bildiri sabitlemek için ödediği fiyatın %70’i içerik üreticilerine gönderilecek. %30’luk kısım ise Twitch’in kurulu olacak.

Özellik herkesin kullanımına açıldığında fiyatların nitekim de bu kadar yüksek olup olmayacağı bilinmiyor. Natürel bu fiyatlar, mahallî para ünitelerine nazaran de ayarlanacak. Ancak ileti sabitlemenin fiyatı, şu anda yalnızca dolar cinsinden belirlenmiş ve kullanıma sunulmuş durumda.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.