Twitch DM’ler için para almaya başlayacak!

0 4

Twitch, izleyicilere en sevdikleri yayıncının (ve öteki hayranlarının) iletilerini sohbet kutusunda görebilmelerini sağlayan yeni bir özelliği test ediyor. Canlı yayın platformu, belli kanallara, bir izleyicinin bildirisini ödemeye istekliyse görünürlük için sabitleyen “Yükseltilmiş Sohbet” isimli deneysel bir özelliğe erişim sağlayacak.

Twitch DM’ler için para almaya başlayacak!

YouTube’un Harika Chat’ine misal halde, beşerler ne kadar çok ödeme yaparsa, iletileri o kadar uzun müddet vurgulanmış halde kalacak. 5$’lık bir ödeme, bildirilerini 30 saniyeliğine yükseltirken, 10$’lık bir ödeme kullanıcılara bir dakika kazandıracaktır. 1.5 dakika isterlerse, 25 dolar ödemek zorunda kalacaklar. Ve şayet bildirilerinin 2,5 dakika boyunca vurgulanmasını istiyorlarsa, bunun için 100 dolar ödemeleri gerekecek.

YouTube’un Harika Chat’inde 100 ABD doları ödemek, bir iletisi bir saatliğine vurgulamak için kâfi oluyor. Bununla birlikte, özellikler emsal olsa da, uygulamaları tam olarak tıpkı değil. YouTube, her Üstün Chat için sohbet kutusunun üstüne işaretçiler ekleyecek ve bunlara tıklamak izleyicileri bağışçının bildirisine götürecek. Bu ortada Twitch, yükseltilmiş sohbetler için iki potansiyel pozisyonu test ediyor.

Katılmak üzere seçilen yayıncılar, vurgulanan bildirilerin sohbet kutusunun üstünde yahut görüntünün altında göründüğünü görecekler. Kelam konusu özellik tutulur mu ya da ilgi görür mü bilinmez lakin şimdiden özelliğie ilgi duyan beşerler ortaya çıkmaya başladı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.