TürkNet İnternet Ücretlerine Yüzde 21’lik Zam Geliyor

0 10

Bir müddettir içinde bulunduğumuz ekonomik durumlar sebebiyle neredeyse her şeye artırım gelmiş durumda. Alışılmış bu artırımlar hepimizi etkilediği üzere her bölümden pek çok firmayı da etkilemeye devam ediyor.

Zamların etkilediği şirketlerden biri de TurkNet oldu ve bugün prestijiyle şirket tarafından yapılan açıklamayla yerleşik operatör fiyatlarına artırım geldiği duyuruldu. Maalesef ki geçtiğimiz ay artırım yapmayı planlamayı planlamadıklarını açıklayan şirket, port fiyatlarına gelen artırımlar sonrası faturalara yansıyacak yeni artırım planlarını duyurdu. Pekala yeni fiyatlar nasıl olacak ve bu fiyatlandırma değişikliğinden kimler etkilenecek? Gelin birlikte bakalım.

Yüzde 21’lik artırım uygulanacak

Gelen yeni bilgilere nazaran, TurkNet’in 139,90 TL’lik internet fiyatı 169,90 TL’ye çıkartıldı. İnternet fiyatlarına gelen yeni artırımla ilgili olarak TurkNet yetkililerinden gelen açıklamada geçtiğimiz aylarda uygulanan yüzde 67 oranındaki port fiyatı zammının tüm operatörleri büyük ölçüde etkilediği belirtildi.

Yaklaşık yüzde 21 oranındaki zamdan TurkNet altyapısını kullanmayan kullanıcıların etkileneceği bildirildi. TurkNet GigaFiber altyapısı kullanan kullanıcılar için ise bu durum geçerli değil. TurkNet, ayrıyeten ilerleyen vakitlerde GigaFiber altyapısını daha fazla kullanıcıya ulaştırmak ve bu yıl sonuna kadar GigaFiber’i 1 milyon haneye ulaştırmayı hedeflediklerini belirtti.

Türkiye’yi Görünce “Biz Öteki Dünya’da mıyız?” Diyeceğiniz Dünyanın En Süratli İnternetine Sahip Ülkeleri Açıklandı

Bununla birlikte TurkNet, ekonomik şartlar nedeniyle uygulanan bu fiyat artışından kullanıcıların asgarî seviyede etkilenmesi için mevcut kullanıcıların 139,90 TL’lik aylık tutarı 10 aylık peşin yahut 3 taksitle ödemelerine imkan tanıyacaklarını duyurdu. Yeni fiyatlardan etkilenmek istemeyen kullanıcılar, bu halde bir ödeme planıyla sabit fiyat üzerinden internet kullanımına devam edebilecek. Kullanıcılar, yeniden istedikleri vakit paketlerini iptal edip, kullanmadıkları ay için fiyat iadesi talebinde bulunabilecek.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.