Turkish Airlines adı değişiyor! Türkiye Hava Yolları hayırlı olsun!

0 6

Türksat 5B Uydusu Hizmete Alma Töreni’nde Cumhurbaşkanı Erdoğan birtakım açıklamalarda bulundu. Türk Hava Yolları’nın memleketler arası görünümünde kıymetli bir değişiklik yapıldığını duyuran Erdoğan’ın açıklamaları kısa müddette gündeme oturdu. Erdoğan, Turkish Airlines olarak bilinen marka isminin ‘Türkiye Hava Yolları’ olacağını açıkladı.

Turkish Airlines ismi değişiyor! Türkiye Hava Yolları güzel olsun!

Geçtiğimiz periyotlarda Türkiye’nin milletlerarası alanlarda ismi Turkey yerine Türkiye olarak kabul edilmişti. Türkiye’nin memleketler arası alanda resmi ismini Turkey’den Türkiye’ye değiştirmesi gayretleri öteki alanlara da yansımaya başladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan bugün kıymetli bir açıklama daha geldi. Türksat 5B Uydusu Hizmete Alma Töreni’nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türk Hava Yolları’nın da memleketler arası arenadaki imajının değişeceğini duyurdu.

Buna nazaran Türk Hava Yolları bünyesindeki uçaklar, çok yakın vakitte gövdelerinde ‘Türkiye Hava Yolları’ sözlerini taşıyacak. “Artık Turkey yok, Türkiye var. Bundan sonra uçaklarımızın gövdesine de Turkish Airlines yerine Türkiye Hava Yolları yazacağız.” Cumhurbaşkanı Erdoğan, merasim esnasında THY uçaklarındaki değişikliğin yanı sıra fiber internet ve Türksat 5 uyduları hakkında da açıklamalarda bulundu. Erdoğan, Türksat 6A’yı da 2023’ün ortasında fırlatacaklarını paylaştı. Siz bu isim değişikliği ile ilgili ne düşünüyorsunuz? Sizce yeni isim memleketler arası alanda fiyat mı? Yorumlarda bize fikirlerinizi belirtmeyi unutmayın.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.