Türk Yazılımcılar Sanal Göz Ameliyatı Sistemi Geliştirdi!

0 8

Göz içi lens ameliyatları ve lazer tedavisinde akla birinci gelen merkezlerden biri olan Veni Vidi Göz Göz Sıhhati Merkezi tarafından geliştirilen; sanal gerçeklik ortamında, lazer göz ameliyatı deneyimi NO TOUCH VR sistemi halihazırda kullanıma hazır.

Artık ameliyat olmadan evvel sanal gerçeklikte ameliyat anını yaşayarak kaygıları azaltmak mümkün. Alanında bir birinci olan bu yenilikçi sistemin detaylarını işin uzmanlarına sorduk:

1. No Touch VR ile sanal ortamda göz lazer ameliyatı tecrübesi sayesinde ameliyat korkusu yaşayanların kaygıları kıymetli ölçüde azalabilir mi? Kullanan birinci şahıslar nasıl yansılar verdi?

No Touch VR’ın asıl hedefi, lazer ameliyatı olmak isteyen ancak lazerin korkutucu bir operasyon olduğunu düşünen hasta kümesine bu operasyonların konforlu ve kolay bir halde yapılabildiğini göstermektir.

No Touch VR’ı deneyimleyen kullanıcılar, operasyonun sahiden bu kadar kısa ve konforlu olduğuna şaşırdılar ve kullanıcıların birden fazla tecrübe sonrası korku ve kaygılarının azaldığını söylediler.

2. Hastaların, öbür hastaların ameliyatlarını izleyerek tedirginliklerinin azalması mümkün olmuyor mu?

No Touch VR simülasyonu, izleyen kişinin hastanın yerine geçmesini sağlıyor. Hastanın lazer aygıtını gördüğü açıdan kullanıcılarında tıpkı tecrübesi yaşamasına imkan veriyor.

Bu halde operasyonun kısa müddetlerde ve kolay bir halde tamamlandığını görüyorlar. Finalde hastaların üstünde bulunan tedirginlik ve kaygı azalmış oluyor.

3. Hasta, VR’ı taktığında tam olarak neler görüyor?

Hastalarımız VR gözlüğü taktığında kendisini ameliyathanenin içinde buluyor. 3 farklı açıdan tüm ameliyat süreçlerini deneyimleyebilme talihi oluyor.

4. Bu teknoloji sayesinde her göz ameliyatı deneyimlenebiliyor mu, yoksa yalnızca kimi ameliyatlar için mi mümkün oluyor?

Hastalarımız şu an No Touch Laser operasyonunu deneyimleyebiliyorlar ama proje etabında olan ve başka ameliyatlarımızı da gösterebileceğimiz yeni çalışmalarımız sürüyor.

5. No Touch VR’ı deneyimlemek fiyatlı mi?

No Touch VR’ı deneyimlemek isteyen hastalarımızdan rastgele bir fiyat talep etmiyoruz, muayene olmadan da deneyimleyebilirler.

6. Ameliyatlar ortalama ne kadar sürüyor?

Operasyon her göz için ortalama 1-2 dakika ortası sürüyor, hastanın ameliyathaneye giriş çıkışı toplam 15 dakikayı geçmemektedir.

7. Türk mühendislerin imzasını taşıyan No Touch VR teknolojisinin vakitle dünyaya yayılacağını düşünüyor musunuz?

Öncelikle bu teknolojinin öncüsü olmak gurur verici, No Touch VR’ın vakitle tüm dünyada tüm ameliyat süreçleri için uygulanabileceğini düşünüyoruz.

Peki siz NO TOUCH VR sistemini denemek ister misiniz?
#işbirliği

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.