Türk sanatçının NFT eseri rekor fiyata satıldı! 1 milyon 380 dolara alıcı buldu

0 10

Medya sanatkarı Refik Anadol rekor fiyata bir NFT satışı gerçekleştirdi. Barcelona’daki ünlü Casa Batllo konutunun ön cephesini tekrar tasarlayarak ortaya çıkardığı “Casa Batllo: Yaşayan Mimari” isimli dinamik NFT yapıtı rekor bir fiyata satıldı.

Açık artırmada satışa sunulan NFT yapıtı 1 milyon 380 bin dolara alıcı buldu. New York Rockefeller Plaza’daki Christie’s Müzayede Evi’nde yapılan açık artırmada tek NFT eser olarak dikkat çeken Casa Batllo: Yaşayan Mimari’ye son olarak 1 milyon 100 bin dolar teklif verilirken, kurullar ile birlikte satışın 1 milyon 380 bin dolara mal olduğu açıklandı.

Türk sanatkarın NFT yapıtı rekor fiyata satıldı! 1 milyon 380 dolara alıcı buldu

Refik Anadol, Instagram hesabından “Casa Batllo: Yaşayan Mimari” isimli yapıtının açık artırma ile satışa çıkarılacağını açıklamıştı. Aktiflik boyunca Claude Monet, Pablo Picasso, Andy Warhol, Jean-Michel Basquiat, Bansky, Georgio Totto O’Keeffe ve Vincent Van Gogh üzere dünyaca ünlü sanatkarların yapıtlarının de açık artırmaya çıkarılacağını belirten Refik Anadol, yapıtının bu dev isimlerin başyapıtlarının yanında satılmasının büyük onur olduğunu söyledi.

Refik Anadol kimdir?

Refik Anadol, Türk medya sanatkarı, dizayncı. Mimariyi ve medya sanatları bilgi bilimi ve, yapay zeka ile buluşturan çalışmalar üretir. Dünyadaki yapay zekâ sanatının başlamasına ve gelişmesine katkı sağlayan sanatkarlardan birisidir. Çalışmalarını kurucusu olduğu Refik Anadol Studio altında gerçekleştiriyor. Refik Anadol, ABD’deki California Üniversitesinde medya sanatları alanında ikinci yüksek lisans derecesini almıştı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.