Toyota Türkiye için yolun sonu!

0 5

Ford ve Tofaş geçtiğimiz günlerde Türkiye faaliyetlerine orta vereceklerini duyurmuştu. Kısa müddet sonra benzeri bir açıklama da Toyota’dan geldi. Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, Sakarya’daki fabrikasında gerçekleştirdiği üretime süreksiz olarak orta vereceğini duyurdu. 1-14 Ağustos 2022 tarihleri ortasında üretim yapmayacak olan Toyota, bu süreçte planlı bakım-onarım ve revizyon çalışmalara odaklanacak.

Toyota Türkiye için yolun sonu!

Uzun müddettir araba kesimi için güç günlerin yaşandığını söyleyebiliriz. O denli ki artan maliyetler ve çip meşakkati üzere sıkıntılar sebebiyle araba bölümünde bir kaç yıldır sorunlar mevcut. Buna istinaden geçtiğimiz günlerde Ford ve Tofaş üzere değerli markalar Türkiye için faaliyetlerine orta vermişti. Artık ise bir marka daha buna dahil oldu.

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye’den misal bir açıklama geldi. Şirket, Sakarya’da bulunan fabrikanın 1-14 Ağustos 2022 tarihleri ortasında üretim yapmayacağını açıkladı. Sebep ise planlı bakım-onarım ve revizyon çalışmaları. Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, geçtiğimiz aylarda da üretime orta vermek zorunda kalmıştı. Çip krizinden etkilenen Toyota, 7-12 Mart 2022 tarihleri ortasında üretim yapmama kararı almıştı.

Araba bölümündeki sorunların düzelmesi için ziyadesiyle vakit gerekiyor desek yanış olmaz. Çünkü şimdi çip sorunları üzere sıkıntılar yüzünden kesimde gerek fiyatlarda gerekse üreticiler açısından çip sorunları mevcut.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.