Togg’dan yepyeni, “Konsept Akıllı Cihaz” teknolojisi!

0 3

2023 yılının birinci çeyreğinde doğuştan elektrikli birinci akıllı aygıtı C SUV’u banttan indirmeye hazırlanan Togg, ABD’nin Las Vegas kentinde gerçekleşen dünyanın en büyük tüketici elektroniği gösterisi CES 2022’de tanıttığı ve ‘Konsept Akıllı Cihaz’ olarak isimlendirdiği konsept aygıtını, Kuvvetli Center’da ziyaretçilerle buluşturdu. Şiddetli Center Levazım Girişi’ndeki alanda sergilenmeye başlanan ve Togg’un gelecek vizyonunu ortaya koyan akıllı aygıt, birinci günden ilgi odağı oldu.

Dinamik ve yenilikçi bir fastback

Togg’un ‘Konsept Akıllı Cihaz’ olarak isimlendirdiği vizyon arabası, Togg DNA’sında bulunan stilistik özelliklerin korunduğu, dinamik ve yenilikçi bir fastback. Tarz konseptinin temelini, kaslı art tasarım ve ön farlardan başlayıp aracın profilini güçlendirerek geriye kadar uzayan omuz çizgi oluşturuyor. Araba üzerinde bulunan aydınlatmalı Togg logosu ise Doğu ve Batı’nın birlikteliğini simgeliyor.

İç dizaynda da kullanıcı tecrübesi üst düzeye taşınıyor

Murat Günak liderliğinde Togg dizayncıları tarafından geliştirilen ve Pininfarina stüdyolarında üretilen aygıttaki ön cam, doğuştan elektrikli mimariyle uyumlu olacak biçimde neredeyse baştan tasarlanırken, jantlar Togg DNA’sına ilişkin çok kollu stilize edilmiş lale özelliğini taşımaya devam ediyor. Menekşe ve çivit mavisinin karışımına çalan metalik gri renge sahip Akıllı Cihaz’da, dış dizaynın yanı sıra iç tasarım ve yolcuların kabin tecrübesi de bir üst düzeye taşınıyor. İçeride C SUV’un dizaynına sadık bir yaklaşım izlenmesine karşın, direksiyon simidi, sportif ve şık bir dizaynla baştan yaratılmış durumda. İç yerde entegre emniyet kemerlerine sahip 4 adet tekli koltuk yer alıyor ve orta sütunu ortadan kaldıran dizaynla kapılar bir kitap üzere açılıyor. Ön koltuklarda açık renk deri kullanılırken, art koltuklarda koyu renk tercihi göze çarpıyor. Emniyet kemerlerinde ise özgünlüğü vurgulamak için açık mavi renk tercihi dikkat çekiyor.

2022 yılı son çeyreğinde seri üretime hazır

Fikri ve sınai mülkiyeti yüzde 100 Türkiye’ye ilişkin global bir marka ortaya çıkarmak ve Türk mobilite ekosisteminin çekirdeğini oluşturmak amacıyla yola çıkan Togg, 2022 yılının son çeyreğinde seri üretime hazır olacak. Memleketler arası teknik yeterlilik (homogolasyon) testlerinin tamamlanmasının akabinde 2023 yılının birinci çeyreğinin sonunda C segmentindeki doğuştan elektrikli SUV pazara çıkacak. Akabinde yeniden C segmentindeki Sedan ve Hatchback modelleri üretim sırasına girecek. Takip eden yıllarda B-SUV ve C-MPV’nin de aileye katılmasıyla, tıpkı DNA’yı taşıyan ve 5 modelden oluşan eser gamı tamamlanacak. Togg, 2030’a kadar tek bir platformdan 5 farklı model üretimiyle toplam 1 milyon adet araç üretmeyi planlıyo

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.