TikTok’tan Samsung Katlanabilir Telefonlara Özel Güncelleme

0 5

Toplumsal medya uygulamaları hayatımızın epey büyük bir kısmını kapsıyor. Pek çok kullanıcı, attığı fotoğrafların kalitesi ve profillerinin görünümü üzere ayrıntılara büyük bir ehemmiyet veriyor. Durum böyleyken kullandığımız uygulamaların da biz kullanıcıları birebir oranda düşünmesini bekliyoruz.

Tam da bu noktada birtakım telefonların uygulamaların optimizasyonu konusunda dertler yaşadığını görebiliyoruz. İzlediğimiz bir görüntünün ya da gezdiğimiz platformdaki manzaraların olağandan daha farklı yahut eksik görünmesi de hayli hudut bozucu olabiliyor. Samsung’un katlanabilir telefon modelleri de birtakım uygulamalarda optimizasyon ıstırap yaşayabiliyor. TikTok ise Samsung’a özel bir optimizasyonla bu sorunu ortadan kaldırmaya hazırlanıyor.

TikTok, Samsung katlanabilir telefonlar için optimize edildi

Samsung’un birinci çıktığı günlerde dizaynıyla olay yaratan Galaxy Z Fold 3 modeli, TikTok kullanıcılarından ‘ekranlar ortasında görüntü imgelerinin kesildiği’ gerekçesiyle sıklıkla şikayet alıyordu. Bir Reddit kullanıcısı olan uekota tarafından tespit edilen yeni bir gelişme ise TikTok’un Galaxy Z Fold 3 için bir optimizasyon geliştirdiği tarafında. O denli ki artık telefonun ekranında TikTok görüntüleri kesilmiyor ve daha sağlıklı bir kullanım sunuluyor.

Bununla birlikte TikTok’un Samsung katlanabilir telefonlara özel geliştirdiği bu optimizasyonda hala ufak tefek külfetler bulunuyor. Kullanıcılardan bahisle ilgili epey geri dönüşler olsa da kimileri hala altyazıların düzgün görüntülenmediğini ve kimi görüntülerin imajlarında hala kesiklik olduğunu söylüyor. Optimizasyonun ilerleyen günlerde güzelleştirilerek kelam konusu devam eden sıkıntıların da tahlile kavuşturulması bekleniyor.

Katlanabilir telefon kullanıyorsanız TikTok uygulamanızı güncellemeyi deneyebilirsiniz

Öteki yandan TikTok’un yeni güncellemesiyle gelen optimizasyon sadece Galaxy Z Fold 3 ile hudutlu kalmadı, şirketin bir öbür katlanabilir modeli Galaxy Z Fold 2’de de tıpkı optimizasyonlar çalışıyor.

Katlanabilir akıllı telefon kullanıyorsanız siz de TikTok’un son güncellemesini indirerek telefonunuzun uygulamayla yaşadığı optimizasyon meselelerini azaltmayı deneyebilirsiniz. Şu an için her telefonda düzgün çalışıyor diyemiyoruz lakin Samsung’un saymış olduğumuz modelleri için geliştirilmesi, öbür katlanabilir telefonların da işine yarayabilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.