TikTok, Yeni Gelir Modeli Sunan Bir Özellik Tanıttı!

0 4

Değişen ve gelişen teknolojiyle birlikte büyük birçoğumuz telefonlarımıza ve toplumsal medyaya bağımlı bir hale geldik. Ya da en azından vakit geçirmeyi seviyoruz diyelim. TikTok ve Instagram üzere platformlarda birbirinden eğlenceli görüntüleri aşağı kaydırmak ve sonsuz bir döngüye girmek birden fazla vakit hayli eğlenceli oluyor.

Bazıları de izlediğimiz bu görüntülerden hayli yüksek sayılar kazanabiliyor. TikTok da bu platformlardan biri ve bünyesindeki içerik üreticilerini sevindirecek yeni bir haber paylaştı. YouTube içeriklerine misal bir stratejiye geçeceklerini açıklayan şirket, içerik üreticilerin kazandıkları ölçüsü artırmayı planlıyor.

Markalar ‘en uygun videolara’ özel reklamlar verebilecek

TikTok tarafından bugün yayınlanan bir blogda ‘TikTok Pulse’ ismi verilen yeni bir özellikten bahsedildi. Bu özellik ile birlikte TikTok’ta reklam veren markalar, reklamlarının ‘en âlâ videolarda’ görünmesini sağlayabilecek. Yani, markalar, TikTok’taki en âlâ %4’lük dilimde olan görüntülere reklam verebilecek.

Pekala bu içerik üreticilerin gelirlerini nasıl mı etkileyecek? Şöyle ki; içerik üreticilerinin görüntüleri en yeterli görüntüler ortasında yerini alırsa, yanında yayınlandığı reklamın gelirlerinin bir kısmı içerik üreticilerine aktarılacak. Gelen birinci bilgilere nazaran en az 100 bin takipçisi olan hesaplar bu özellikten yararlanabilecek. Özelliğin birinci olarak Amerika’da kullanıma sunulması ve akabinde tüm dünyaya yayılması planlanıyor.

Şimdilik TikTok bu yeni bilhassa ilgili üstte anlattıklarımız dışında çok fazla ayrıntı vermedi. Epey yüksek bir kullanıcı sayısına sahip olmasına karşın içerik üreticilerinin platformdan kazandığı ölçü Instagram ve YouTube’dan bir ölçü daha az kalıyordu. Yeni bilhassa birlikte bu ortayı kapatmayı planlayan TikTok, bünyesindeki içerik üreticisi sayısını artırmaya kararlı görünüyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.