TikTok, Süre Sınırı Özelliğini Kullanıma Sundu

0 8

Dünyanın en tanınan toplumsal medya uygulamalarından TikTok, kullanıcı tecrübesini etkileyecek yeni özelliğini kullanıma sundu. Platform artık, en büyük rakiplerinden Instagram üzere kullanıcıları belli bir günlük kullanım mühletinden sonra uyarmaya başlayacak. Böylece kullanıcılar, günlerinin makul bir kısmını TikTok’ta geçirdikten sonra uygulamaya orta verebilecekler.

Aslına bakacak olursak TikTok’un kullanım kısıtlayan bir özelliği mevcut. Bu özellik, uygulamada geçirilen 120 dakikadan sonra şifre girilmesini istiyor. Yeni özellik ise 10 yahut 20 dakika üzere kullanım müddetleri için hatırlatıcı oluşturuyor. Böylece kullanıcılar, TikTok’u günde ne kadar kullandıklarını daha uygun bir formda tahlil edebilecekler. Bu özellik, 13-17 yaş kümesi çocuk kullanıcılar için de kullanılabilir olacak.

TikTok’un yeni özelliği işte bu türlü görünecek

TikTok tarafından yapılan açıklamalara nazaran kullanıcılar, hatırlatıcı oluştururken 10, 20 yahut 30 dakikalık dönemler seçebilecekler. Lakin bunlar dışında bir de kullanıcının kendisinin süre hududu belirleyeceği seçenek olacak. Bu sayede örneğin günlük 3 saatlik kullanımdan sonra uygulamadan bildirim alabileceksiniz.

TikTok, bu bilhassa birlikte kullanıcıların uygulamada geçirdiği vakti daha ayrıntılı bir şekilde göstermeye başladı. Bundan bu türlü kullanıcılar, günlük kullanım müddetlerini gece ve gündüz ayrımı ile birlikte görüntüleyebilecekler. Bu sayede günün hangi kısmında daha çok TikTok kullanıdığı anlaşılabilmiş olacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.