TikTok alışveriş ısrarını sürdürüyor: İşte yeni ülkeler

0 0

Sosyal medya dünyası her geçen gün yeni bir üyeye konut sahipliği yapsa da, yeni isimlerin dalda tutunabilmesi her vakit çok mümkün olmuyor. Bununla birlikte ortada sırada bir isim çıkıyor ve bir anda tüm dünyada kasırgalar estirebiliyor. İşte TikTok’da tam olarak bu cinsten bir uygulama.

Geçmişi Instagram ya da Twitter kadar eski olmamasına karşın yüzlerce milyonluk kullanıcı sayısına ulaşma muvaffakiyetini gösteren Çinli toplumsal medya devi, bugünlerde elde ettiği bu muvaffakiyetinin meyvelerini yemenin yeni yollarını arıyor. Bilindiği üzere şirket bir müddettir İngiltere’de canlı alışveriş özelliğini test ediyordu. Buna nazaran, içerik üreticileri satışlarını yapmak istediklerini eserleri canlı görüntülerle tanıtabiliyor ve bu tanıtım müddeti boyunca da verdikleri linkler sayesinde eserler satın alınabiliyor.

TikTok alışveriş ısrarını sürdürüyor: İşte yeni ülkeler

Teoride başarısız olması için hiçbir sebep bulunmayan bu yeni özellik, İngiltere’de şu ana kadar pek başarılı olamadı. Fakat TikTok bu başarısızlığı çok fazla dikkate almamış olacak ki, canlı alışveriş özelliğini artık de Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada’da kullanıma sunabilmek için kolları sıvadı.

Gelen son haberlere nazaran, Los Angeles merkezli bir teknoloji şirketi olan TalkShopLive ile iştirak kurmak için teşebbüslere başlayan TikTok, şayet bu iştiraki hayata geçirebilirse kısa mühlet içerisinde hem Amerika Birleşik Devletleri’nde hem de Kanada’da canlı alışveriş özelliğini kullanıma sunacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.