The Lord of the Rings: Gollum Oyunu Yine Ertelendi

0 6

Video oyun tutkunları, bundan çok uzun bir müddet evvel The Lord of the Rings: Gollum isimli bir oyunla tanışma imkanı yakalamışlardı. Daedalic Entertainment isimli geliştirici tarafından duyurulan oyun, PlayStation 4 ve 5, PC, Xbox One ve Series S/X ve Nintendo Switch’te oynanabilecekti. Birinci açıklamalarda, oyunun 2021 yılında piyasaya sürüleceği açıklanmıştı.

Ancak bu durum gerçekleşmedi. Geliştirici grup, oyunun 2022 yılına ertelendiğini duyurdu. Yapılan açıklamalarda, oyunun Amazon Prime Video dizisi The Lord of the Rings: The Rings of Power (Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri) ile tıpkı gün yayınlanacağını söyledi. Yani oyun, 1 Eylül 2022’de yayınlanacaktı. Şimdiyse bu tarihle ilgili de bir gelişme yaşandı. The Lord of the Rings: Gollum, bir kere daha ertelendi.

Oyunun ne vakit çıkacağı muhakkak değil

Daedalic Entertainment tarafından yapılan son açıklamaya nazaran The Lord of the Rings: Gollum, planlanandan birkaç ay sonra piyasaya sürülecek. Lakin bu “birkaç ay”dan kastın ne olduğu bilinmiyor. Şirket, önümüzdeki günlerde yeni bir açıklama yapacağını ve oyunun çıkış tarihini resmen duyuracağını söyledi.

Tek oyunculu bir yapıya sahip olan The Lord of the Rings: Gollum, isminden da anlaşılabileceği üzere Yüzüklerin Efendisi evrenindeki Gollum isimli karaktere odaklanıyor. Aksiyon ve macera tipindeki oyun, Türkçe arayüz ve altyazı takviyesine de sahip olacak oluşu nedeniyle ülkemizde de büyük ilgi görecek potansiyele sahip. Fakat oyunun sistem ihtiyaçları de fiyatı da şimdilik gizemini koruyor.

The Lord of the Rings: Gollum için paylaşılan birinci ekran imgeleri:

The Lord of the Rings: Gollum için hazırlanan tanıtım görüntüsü:

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.