Telegram’ın ‘Ücretli Abonelik’ Planı Hakkında İlk Bilgiler

0 0

İletileşme uygulamaları sundukları hizmet karşılığında çoklukla fiyat talep etmeyip bilgilerimizi amaçlı reklamcılık için kullanılır. Hatırlarsanız bu modelle çalışan WhatsApp’ın geçtiğimiz yıla damga vuran yeni zımnilik siyaseti, bilgilerimizi daha gelişmiş reklam planlarında kullanmaya yönelikti. İtirazlar sonucunda ilgili siyaset dayatılmasa da uygulama fiyatlı kalmaya ve bilgilerimizi kullanmaya devam etti.

Lakin piyasada Telegram ve Signal üzere, bilgilerimizin saklılığı konusunda içimizi rahat tutabileceğimizi söyleyen uygulamalar da var. Lakin bu uygulamalar bilgilerimizi kullanamadığı ya da hudutlu halde kullanabildiği için gelir elde edemiyor, hasebiyle uygulamayı geliştiren şirketler ya da takımlar maddi kaynak yaratamıyorlar. Telegram ise bu sorunu fiyatlı abonelik seçeneği ile çözmeye hazırlanıyor.

Telegram Premium’a dair birinci bilgiler iOS beta sürümünde: Şimdilik fiyat bilgisi yok

35 binden fazla üyeye sahip Telegram Beta ismindeki Telegram kanalında paylaşılan bilgiler, uygulamanın iOS için yayınlanan v8.7.2 beta sürümünde ortaya çıktı. Premium sürümde bulunacağı belirtilen birinci özellik kimi özel reaksiyonlar ve stickerlar olarak görünüyor.

Telegram’ın fiyatlı sürümü, mevcut fiyatsız sürümün yanında kullanıcılara sunulan ikinci bir seçenek olacak. Premium sürüme erişecek kullanıcıların daha çok kapalılığa sahip olmak üzere kritik avantajlara kavuşup kavuşmayacağı şimdi net değil. Fakat Telegram Premium kullanıcılarının sohbetlerde, kanallarda daha premium sürüm kullandıklarını muhakkak edecek avantajlara sahip olacağı aşikar.

Telegram hakkındaki öteki içeriklerimize göz atın:

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.