Telegram ücretli özellikleri “Bu da mı paralı?” dedirtecek

0 12

Geçen ay internette Telegram‘ın fiyatlı bir katman başlatmak istediği hakkında bir söylenti yayılmaya başladı ve bugün şirketin kurucusu ve CEO’su Pavel Durov bunun sahiden olduğunu doğruladı.

Bilindiği üzere Telegram Premium, ay sonundan evvel piyasaya çıkıyor. Açıklamalara nazaran şu anda fiyatsız olan tüm mevcut özellikler tekrar fiyatsız kalacak. Yalnızca bu değil, gelecekte fiyatsız katmana gelecek yeni özellikler de var. Durov, Telegram Premium’un “herkesin ek özellikler, sürat ve kaynaklar edinmesine” müsaade vereceğini söylüyor. Ayrıyeten “kullanıcıların Telegram’ı desteklemesine ve yeni özellikleri birinci alan kulübe katılmasına” müsaade verilecek.

Telegram fiyatlı özellikleri “Bu da mı paralı?” dedirtecek

Telegram Premium’a abone olmayan kullanıcılar bile, Premium kullanıcılar tarafından gönderilen ekstra büyük dokümanları, medyayı ve çıkartmaları görüntülemek yahut reaksiyon vermek için zati bir iletiye sabitlenmiş Premium reaksiyonları eklemek için dokunmak üzere birtakım avantajlarından dolaylı olarak yararlanabilecek.

Durov, elbette Telegram’a uygun bir halde yayınladığı duyurusunu, şirketin halka açık kanallardaki reklam deneylerinin beklediklerinden daha başarılı olduğunu ortaya koyarak sonlandırdı. Lakin CEO, durum bu türlü olsa bile, hizmetin öncelikle finanse edilmesi gerektiğini düşünüyor. Kullanıcıların ileriye dönük ana önceliği olarak kalmasını sağlamak için reklam verenler tarafından gelir elde etmeyi planlıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.