Teknolojinin Önemli İsimleri Hangi Telefonları Kullanıyor?

0 9

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte sayısız şirket, birbirinden farklı alanlarda insanlığa fonksiyonel hizmetler ve eserler sunuyor. Örnek olarak Amazon üzere ticaret siteleri, oturduğumuz yerden istediğimiz eserlere erişmeyi mümkün kılıyor. Epey yararlı oldukları bir gerçek olsa da birebir kesimde hizmet veren birden fazla şirket olduğundan rekabet kaçınılmaz oluyor.

Rekabet konusunun en hareketli olduğu yerlerden birisi de elbet akıllı telefon pazarı. Reklamın epeyce kritik olduğu bu bölümde firmalar, değerli kişiliklerin kendi modellerini kullanmasıyla dolaylı yoldan satışlarını artırıyor. Pekala teknoloji kesiminin önde gelen isimleri hangi akıllı telefonları kullanıyor?

Elon Musk ile başlayalım:

Son vakitlerde Twitter’ı satın almasıyla gündemden düşmeyen Musk, Apple eserlerini tercih ediyor. Kendisi bunu kesin olarak açıklamamış olsa da konuk olduğu farklı görüntülerde iPad ve iPhone’undan bahsettiği görülüyor. Yani net bir bilgi bulunmasa da buradan yola çıkabiliriz.

Amazon’un kurucusu Jeff Bezos hangi telefonu kullanıyor?

Jeff Bezos’ın şimdiki olarak hangi akıllı telefonu kullandığı kesin değil. Lakin evvelki senaryolara bakacak olursak Blackberry, Samsung ve Amazon Fire Phone kullandığı biliniyor.

Tim Cook: En şaşırtıcısı bu olsa gerek (!)

İddia edebileceğimiz üzere Apple CEO’su Tim Cook, dijital hayatını Apple eserleri üzerine kurmuş durumda. Münasebetiyle iPhone kullanıyor.

Bill Gates, şimdiki olarak kullandığı telefonu yakın vakitte açıkladı:

Microsoft’un kurucusu Bill Gates’in, Tim Cook’da olduğu üzere kendi şirketinin aygıtını kullanmasını beklemiş olabilirsiniz. Ama kendisi geçtiğimiz günlerde, katlanabilir bir model olan Samsung Galaxy Z Fold 3 kullandığını belirtmişti.

Facebook olarak başlayan seyahatini Meta ismine çeviren Mark Zuckerberg:

Zuckerberg’ün aslında uzun vakit Apple modellerini kullandığı biliniyordu. Ama Marques Brownlee’nin görüntüsündeki sohbette Samsung kullandığını belirtti. Bunun sebebi olarak da başta Android’in sunduğu imkânları ve Facebook kullanıcılarının yüklü olarak burada olmasını gösterdi.

Snapchat’in kurucusu Evan Spiegel:

Spiegel’ın da iPhone kullandığı biliniyor.

Uber’in kurucularından Travis Kalanick:

Kalanick de etrafta iPhone kullanırken birkaç defa görülmüş.

Google’ın kurucuları hangi telefonu tercih ediyor?

Larry Page ve Sergey Brin ikilisinin vakit içinde çeşitli android modellerini kullandığı biliniyor. Bunlar yoğunlukla Nexus modelleri olsa da şimdiki olarak Pixel modellerini kullandıkları iddia ediliyor.

Google CEO’su Sundar Pichai de Google eserlerinden ilerliyor:

Varsayım edilebileceği üzere Pichai, Google’ın en son eserlerini deneyimliyor. Bu yelpazenin içinde yalnızca Pixel üzere telefonlar değil, Chromebook üzere aygıtlar da var.

Twitter kurucularından Jack Dorsey:

Dorsey daha evvel, odağını toplamasını engellediği için bilgisayar kullanmadığını söylemiş, tüm işlerini iPhone model telefonundan yaptığını belirtmişti.

Apple’ın kullanıcıları dijital köleye çevirdiğini söyleyen ve Telegram’ın kurucularından olan Pavel Durov:

2021’de yapılan bir soru/cevap etkinliğinde Durov, Samsung Galaxy S20 modelini kullandığını söylemişti. Ek olarak pek güzeline gitmediği bilinse de uygulamayı test etmek için bir iPhone’u da bulunuyor.

Son olarak… Dünyanın en zenginlerinden olan Warren Buffet:

Buffet, birkaç yıl öncesine kadar kullandığı kapaklı telefonuyla gündeme geliyordu. Bunun akabinde kendisi, iPhone 11’e geçiş yaptı.

Buffet ile birlikte listemizin sonuna gelmiş olduk. Niyetlerinizi yorum kısmında paylaşabilirsiniz.

Kaynaklar: Marques Brownlee, Yahoo Finance, Cashify, Ink., Telegram Info

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.