Teknoloji devleri NFT çılgınlığına nasıl güveniyor?

0 12

Değiştirilemeyen tokenler (NFT’ler), Nisan ayının ortasında bir dizi Çinli sanayi derneği tarafından, bunlarla alakalı muhtemel finansal tehlikelere karşı bir ikazın konusuydu.

Çin’in bankacılık, internet finansmanı ve menkul değerler kuruluşlarına nazaran, NFT’ler kripto para üniteleriyle birlikte takas edilmemeli ve menkul kıymetleştirilmiş eserler oluşturmak için kullanılmamalı. Pekala Çin’li teknoloji şirketleri NFT çılgınlığına nasıl güveniyor?

Teknoloji devleri NFT çılgınlığına nasıl güveniyor?

NFT’ler, Sanayi kümelerinin düzenleyici otoritesi olmamasına karşın, karar vericiler üzerinde tesiri olmaya devam etmekte ve ciddiyetle kıymetlendirilmektedir. Kripto para kesimindeki birçok kişi, duyurunun Çin’de NFT’lerin geliştirilmesi için yolun sonunu temsil ettiğine inanıyor.

Lakin bunun tersine, Tech Crunch tarafından 4 Mayıs’ta yayınlanan bir rapora nazaran, Çin’in teknoloji devleri artan bir merak düzeyi sergiliyor.

Çin’de kripto para ticaretinin yasak olduğu göz önüne alındığında, NFT’ler ülkede sırf sonlu bir kapasitede fonksiyon görebilir. Teknoloji firmaları, uğraşlarını birçok NFT’nin finansal ve spekülatif karakterinden ayırt etmek ve kullanım durumunun mülkiyet ve özgünlük oluşturma hedefini vurgulamak için onlara NFT’ler olarak atıfta bulunmak yerine onları “dijital koleksiyon ürünleri” olarak isimlendiriyor.

NFT’ler yaratıcı ve kültürel dallarda büyümeye müsaade verir

Mali derneklerin açıklamasına nazaran, NFT’lerin ehemmiyeti, yaratıcı ve kültürel sanayilerin genişlemesini teşvik etme yeteneklerinde yatmaktadır.

Ethereum yahut başka halka açık zincirlerde basılan ve açık borsalarda kripto para ünitesiyle süreç gören NFT’lerin tersine, Çin’de yayınlanan dijital koleksiyonlar, lokal teknoloji devleri tarafından yönetilen müsaadeli blok zincirlerinde basılıyor ve sıklıkla bu şirketlerin kanalları aracılığıyla satılıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.