Street Fighter 6 çıkış tarihi netleşti! Gardınızı alın!

0 14

Dövüş oyunu denildiği vakit akla birinci gelen oyunlardan biri olan Street Fighter serisi, uzun süren sessizliğini yeni bir macerayla sonlandıracak. Serinin hem imalcisi hem geliştiricisi olan Capcom tarafından geçtiğimiz saatlerde yapılan açıklamaya nazaran, Street Fighter 6 ismiyle satışa sunulacak olan yeni oyun 2023 yılında raflardaki yerini alacak.

Serinin yeni macerası hakkında kimi açıklamalar da yapan Capcom, Street Fighter 6’nın tekrar şirketin kendi oyun motoru olan RE Engine ile geliştirildiğini tabir etti. Şirket tarafından yapılan açıklamanın devamında ise, yeni maceraya 3 farklı oyun modunun eklendiği, bu oyun modlarının ise Fighting Ground, World Tour ve Battle Hub isimleriyle oyunda yer alacağı belirtildi.

Street Fighter 6 çıkış tarihi netleşti! Gardınızı alın!

Tabi bir de Street Fighter 6 oyununun hangi platformlarda satışa sunulacağı sorunu var. 2023 yılı içerisinde çıkacağı katılaşan yeni oyun PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series ve PC platformları için erişilebilir olacak. Fakat muhtemelen sizin de fark ettiğiniz üzere, üretimin PlayStation 4 kullanıcılarının beğenisine sunulurken, Xbox One kullanıcılarının kapsam dışında bırakılması, oyun dünyasında şaşkınlığa sebep oldu.

Her ne kadar şu an için Capcom tarafından yapılan açıklamada oyunun çıkış tarihi olarak 2023 yılı işaret edilmiş olsa da, ilerleyen vakitlerde daha ayrıntılı bilgilerin gelmesi ve oyunun yılın birinci yarısında mı yoksa ikinci yarısında mı satışa sunulacağının da netleşmesi bekleniyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.