Stray, Modcuları Çıldırttı: CJ Bile Kedi Oldu!

0 8

Oyun tutkunlarının gündemi, şu sıralar Stray. Bir kedi simülasyonu olarak piyasaya sürülen oyun, geçtiğimiz günlerde yayınlandı ve gündeme bomba üzere düştü. 2022 yılına damgasını vurması beklenen olan oyun, geliştirilen modlarla da büyük ilgi görecek üzere duruyor.

Geçtiğimiz hafta piyasaya sürülen oyun, bağımsız mod yapımcılarının gündemine oturdu. O denli ki mod paylaşımları yapılan internet sitelerine baktığımızda, Stray için daha şimdiden onlarca mod oluşturulduğunu görüyoruz. Bağımsız geliştiriciler, oyundaki kedinin değiştirilmesini sağlayan çok sayıda modu hayata geçirmiş durumdalar. Lakin mod çılgınlığı bundan ibaret olmayacak üzere görünüyor.

Herkes kendi kedisini istiyor!

Stray’in sfenks modu için buraya tıklayabilirsiniz.

Yukarıdaki fotoğrafta, Stray için hazırlanmış bir modu görüyorsunuz. Bu mod, oyundaki kediyi bir sfenkse çeviriyor. Fakat modlar bundan ibaret değil. Siyah, beyaz, gri ve hatta yeşil renkli bir kedi bile oynanabilir hale getirilmiş durumda. Forum sayfalarına baktığımızda ise yazılım ve mod geliştirme işinden anlamayan oyuncuların, sahiplendikleri kedilerin fotoğraflarını paylaştıklarını ve mod yapılmasını istediklerini görüyoruz. Özetle her oyuncu, kendi kedisini Stray’e dahil etmek istiyor.

Garfield ve CJ bile Stray’e geldi!

Stray’in Garfield modu için buraya tıklayabilirsiniz.

Oyun modları konusunda tanınan bir forum olan Nexus Mod‘a baktığımızda, dünyanın en ünlü kedilerinden Garfield’ın bile oyuna geldiğini görüyoruz. Ayrıyeten GTA efsanesinin en tanınan karakterlerinden CJ de Stray’e geldi. Bağımsız bir geliştirici, bir kedinin sırtına CJ’in yüzünü entegre etmiş durumda.

Stray’in CJ modu için buraya tıklayabilirsiniz.

Sadece dizaynlar değil, oyunun oynanışıyla ilgili de modlar var

Stray’in fotogerçekçi modu için buraya tıklayabilirsiniz.

Bağımsız geliştiriciler, Stray’in sırf kedisine değil, genel dinamiklerine de odaklanmış durumdalar. Bu bağlamda; birtakım geliştiricilerin oyunun grafiklerine odaklandıklarını ve hatta oyuna fotogerçekçi imajlar hazırladıklarına şahitlik ediyoruz.

Eğer Stray’i satın aldıysanız ve oyun için mod arayışındaysanız, buradaki ilişkiyi kullanabilirsiniz.

Stray sistem ihtiyaçları ve fiyatı için:

Gerçek kedi ve köpeklerin Stray karşısındaki yansıları için:

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.