Stablecoin arzı tarihin en dik düşüşüne işaret ediyor!

0 0

Kripto para piyasasına dalgalar gönderdikten sonra, Terraform Labs’ın lokal tokeni Terra’nın ( LUNA ) ve onun stabil koini TerraUSD’nin (UST) çöküşü de tesirini bir bütün olarak stabilcoin ekosisteminde hissettirdi.

Stablecoin arzı tarihin en dik düşüşüne işaret ediyor!

Kripto piyasası bilgi toplama ve analitik platformu CryptoRank tarafından Haziran ayında yayınlanan bir tweet ve tabloya nazaran, stabilcoinlerin toplam arzı, piyasa tarihinde tipinin en büyük düşüşü olan bir evvelki aya nazaran 30 milyar dolar azaldı.

Stabilcoin vakitle tedarik edilir. Kaynak: CryptoRank Platformu

Grafiğe nazaran, Tether ( USDT ), USD Coin ( USDC ), Binance USD ( BUSD ), DAI, UST, Paxos (PAX) ve öbürleri dahil olmak üzere sabit para arzı Mayıs ayında % 16 düşerek 160 milyar dolara düştü. Toplam arzları yalnızca bir ay evvel 190 milyar dolardı.

Terra çöküşünden sonra yatırımcılar stabilcoinlere olan itimadını kaybetti

Bu büyük düşüş, Terra blok zinciri ağını ve zincirler ortası DeFi uygulaması Anchor’u yaratan bir kripto fintech şirketi olan Terraform Labs’ın geniş çapta duyurulan mevtini takip etti.

Bu ortada, Terraform Labs’ın kurucu ortağı ve CEO’su Do Kwon ve şirketi artık iki kere misyonu berbata kullanmakla suçlanıyor.

Birinci durumda, Twitter’da yalnızca FatManTerra olarak bilinen ve Terra Araştırma Forumu üyesi olan bir ihbarcı, Do Kwon’a Mirror Protocol (MIR) kullanarak platformun yatırımcılarına karşı dolandırıcılık yapmakla ilgili detaylı suçlamalarda bulundu.

Yakın vakit evvel ise, Terraform Labs, “K Şirketi” isimli Koreli bir paravan şirket aracılığıyla 4,8 milyon dolar aklamakla ilgili daha fazla suçlama nedeniyle ateş altına alındı. Bu suçlamalar, FatMan tarafından ülkenin vergi makamlarından alınan bilgilerle kısmen doğrulanan savlarda da gündeme getirildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.