Spotify’a ‘Topluluk’ Özelliği Geliyor

0 3

Dünyanın en tanınan çevrimiçi müzik platformu Spotify’ın “Topluluk” isimli yeni bir özellik üzerinde çalışmalarını sürdürdüğü ortaya çıktı. Üzerinde çalıştıkları özelliği doğrulayan bir Spotify sözcüsü, Topluluk’un şimdi geliştirme etabında olduğunu ve kullanıcıların bir müddet daha beklemek zorunda olduklarını belirtti.

Aslına bakacak olursak Spotify’ın masaüstü sürümünde “Arkadaş Etkinlikleri” isimli bir özellik var. Bu özellik, kullanıcılarının arkadaşlarının dinlediği müzikleri görebilmelerini sağlıyor. Topluluk da buna misal bir yapıya sahip olacak. Ortalarındaki en büyük fark ise Topluluk özelliğinin daha geniş kapsamlı olacak olması.

Spotify’ın Topluluk özelliği kullanıcılara neler sunacak?

Spotify’ın Topluluk özelliğinden paylaşılan imajlara baktığımızda; kullanıcıların arkadaşlarının ne dinlediklerini takip edebileceklerine şahitlik ediyoruz. Bununla birlikte; Topluluk sayfasının üst kısmında çalma listesi güncellemeleri kısmı yer alacak. Kullanıcılar, bu özellik sayesinde arkadaşlarının çalma listesi güncellemelerinden anında haberdar olacaklar.

Spotify’ın Topluluk özelliği şu an için tam olarak fonksiyonel değil. Örneğin kullanıcılar, arkadaşlarının dinledikleri modülleri anında oynatamıyorlar. Aslında bu özelliğe taşınabilir uygulama üzerinden de erişilemiyor. Lakin kimi iOS kullanıcıları, Safari’yi açıp, arama çubuğuna “spotify:community” yazdıkları vakit Topluluk özelliğine ulaşabildiklerini söylüyorlar. Şayet iPhone kullanan bir Spotify kullanıcısıysanız, siz de bahtınızı deneyebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.