Son kripto satışlarının yatırımcılar üzerindeki etkisi nedir?

0 4

Kripto varlık idaresi şirketi Grayscale’in CEO’su Mike Sonnenshein de dahil olmak üzere, kripto para piyasasının son zamanlardaki satışlarına karşın, kripto para ünitesinin önde gelen isimlerinden kimileri ortasında optimistlik hala çok yüksek.

Son kripto satışlarının yatırımcılar üzerindeki tesiri nedir?

24 Mayıs’ta Yahoo üzerinden yayınlanan bir röportajda, Sonnenshein, kripto paranın “daha ​​geniş pazarlarda olup bitenler bağlamında” incelenmesi gerektiğini söyledi. Amerika Birleşik Devletleri’ndeki yükselen oranların farklı varlık sınıfları ortasında çok fazla oynaklığa neden olduğunu açıkladı.

Mike Sonnenshein, kripto piyasası hakkında şu sözlere yer verdi;

“Yatırımcılardan duyduklarımıza nazaran son zamanlardaki satışlar onları caydırmadı. Bir şey olursa, fırsatçı bir biçimde bakıyorlar ve bu türlü bir geri çekilme kripto alanında yeni bir şey değil.”

Sonnenshein, kriptonun başka finansal varlıklarla ahengi açısından, dijital altın üzere hisseden Bitcoin için ise şunları söyledi:

“Daha uzun bir vakit ufkuna bakarsanız, kriptonun öteki varlık sınıflarıyla bağsız olduğunu göreceksiniz, fakat ağır bir halde inceleniyor, zira incelemek için yalnızca son 10+ yıllık ticaret geçmişimiz var.”

Öğrenme tecrübeleri

TerraUSD ve LUNA ile ilgili son olaylar hakkında da yorum yaparak, “birçok yatırımcının stabilcoin ekosistemini bir bütün olarak değerlendirmesine hakikaten müsaade verdiklerini” söyledi. Bu, kripto alanında likiditeyi muhafazanın, lakin klasik finansal sisteme geri dönmek zorunda kalmamanın çok değerli bir bileşeni.

Sonnenshein’e nazaran; ”bu cins olaylar yatırımcıların geri adım atmasına ve USD Coin ( USDC ) ve öbürleri üzere öbür sabit paraları incelemesine ve hakikaten de amaçlanan halde çalıştıklarından emin olmalarına yol açabilir. Bu çeşit olayların yaşanması ve kripto ekosisteminin çok esnek olması sonucu gerekli dersler alındı ​​ve bu sistemi inşa etmeye devam ediyoruz aslında daha da güçleniyor”

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.