Snapdragon 8 Gen 2’nin tanıtım tarihi sızdırıldı!

0 5

Qualcomm artık taşınabilir işlemci dünyasında eskisi kadar rahat değil. Yakın periyoda kadar bu alanda tartışmasız önder pozisyonda olan ve alt, orta yahut üst segment fark etmeksizin bütün markaların birinci tercihi konumunda olan Snapdragon işlemcileri, artık Dimensity modelleriyle çok daha büyük bir rekabet hali içerisinde.

Özellikle Snapdragon 8 Gen 1 yonga setinde yaşanan verimlilik sorunları yüzünden rakibi Dimensity 9000’in öne çıkmasına neden olan Qualcomm, yeni amiral gemisi modeli Snapdragon 8 Gen 2’de birebir kusurları yapmak da gündemden uzak kalmak da istemiyor.

Snapdragon 8 Gen 2’nin tanıtım tarihi sızdırıldı!

Bugüne kadar yeni modellerin tanıtım ve çıkış tarihleri için evvelce rastgele bir bilgilendirme yapma ya da gündeme gelme muhtaçlığı hissetmeyen Qualcomm, Snapdragon 8 Gen 2’de bu kararından vazgeçmiş olabilir. O denli ki dün akşam saatlerinde kelamım ona şirket tarafından kazara paylaşılan bir görsel, Snapdragon 8 Gen 2 yonga setinin 14-17 Kasım 2022 tarihleri ortasında düzenlenecek özel bir lansmanla tanıtılacağını gösteriyor.

Snapdragon 8 Gen 2 yonga setinin ne vakit tanıtılacağı epey değerli. Zira şirketin rakibi MediaTek’de yeni bir yonga seti üzerinde çalışıyor ve açıkçası son vakitlerde bu yeni işlemci çok fazla gündeme geliyor. İşte tam da MediaTek’in yeni Dimensity modelinin konuşulmaya başlandığı şu günlerde Qualcomm’un bu türlü bir yanılgı yapmış olması, sizce de çok manidar değil mi?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.