Slack, ‘Pro’ Fiyatına Zam Yaptı

0 18

Uzaktan çalışma ve şirket içi irtibat için faal olarak kullanılan yazılımlardan bir tanesi olan Slack, tüm müşterilerini ilgilendiren bir açıklama yaptı. Şirket tarafından yapılan açıklamalarda, bundan sonraki süreçte aylık aboneliklerde ödenecek fiyatların artırıldığı ifade edildi. Ayrıyeten yazılımın fiyatsız kullanım planıyla ilgili de kimi değişiklikler yapıldı.

Slack’in aldığı yeni karara nazaran aylık ya da yıllık fark etmeden Pro paket kullanan müşteriler, artık çalışan başına daha fazla para ödeyecekler. Fiyat artışı, dünya genelindeki tüm Slack müşterileri için geçerli olacak. Pekala Slack’in Pro paketinin yeni abonelik fiyatı, patrona nasıl bir yük bindirecek?

İşte Slack’in yeni fiyat planı:

  • Aylık ödeme yapan müşteriler: Çalışan başına 8,75 dolar ödeyecek. (Önceden 8 dolardı.)
  • Yıllık ödeme yapan müşteriler: Çalışan başına 7,25 dolar ödeyecek. (Önceden 6,67 dolardı.)

Abonelik almadan, Slack’i fiyatsız olarak kullanan işletmeler ise iletilerin kaydedilme halinin ve müddetinin değiştiğini görecekler. O denli ki Slack’in mevcut durumdaki fiyatsız hali, 5 GB’ye kadar datayı yahut son 10.000 bildirisi gösteriyordu. Fakat bu durum an prestijiyle değişmiş durumda. Yeni periyotta ise ne kadar bildiri gönderildiğinin hiçbir ehemmiyeti olmayacak. İster 1.000 istenirse 100.000 ileti gönderilsin, Slack’in fiyatsız versiyonunda 90 günlük mühlet kısıtlaması olacak. “Business+” isimli abonelik paketini kullanan daha büyük şirketler ise artırımdan etkilenmeyecekler.

Slack tarafından yapılan açıklamalara nazaran şirket, 2014 yılında kurulduğundan beri ilk sefer fiyat artışı yoluna gitti. Şirket, fiyatlara neden artırım yapıldığını açıklamadı lakin tüm dünyada yükselişe geçen enflasyonun münasebet olması mümkün. Yeni devrin 1 Eylül 2022 prestijiyle başlayacağını belirten yetkililer, mevcut müşterilerin fiyat artışından etkilenmemek için 1 Eylül’den evvel abonelik yenilemesi yapabileceklerini söylediler.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.