Skull & Bones’un Oynanışıyla İlgili Sızıntılar Ortaya Çıktı

0 0

Ubisoft’un bir müddettir üzerinde çalıştığı Skull & Bones oyunuyla ilgili bugün yeni gelişmeler ortaya çıktı. Lakin yeni gelişmeler kimi oyuncuları sevindireceği üzere Assasin’s Creed oyuncularını da büyük bir hüsrana uğratabilir.

Assasin’s Creed: Valhalla, oyunculardan büyük bir beğeni toplamış ve oyuncular serinin geleceğiyle ilgili büyük bir beklentiye girmişti. Ubisoft’un yeni bir korsan ve açık dünya temalı oyun piyasaya süreceği haberlerinin duyulmasının akabinde da pek çok oyuncunun beklentisi oyunun Assasin’s Creed: Black Flag 2 olacağı istikametindeydi. Bugün çıkan haberlerde Ubisoft’un yeni korsan temalı oyununun Skull & Bones olacağını gösterdi.

Skull & Bones’un oynanışıyla ilgili birinci sızıntılar ortaya çıktı

Ubisoft’un Skull & Bones isimli oyunu, şirket tarafından birkaç sefer ertlendi ve tekrar düzenlemeler yapılacağı söylendi. Uzun bir müddettir oyuncuların merakla beklediği korsan temalı oyundan nihayet bugün yeni ayrıntılar geldi. Sızıntı olarak ortaya çıkan ve sonrasında kaldırılan imajlardan kimileri oyunun oynanışıyla ilgili farklı ayrıntılar içeriyordu. Sızıntıda bir geminin korsanı olarak merkez dünyalarda dolaşıldığı ve mürettebat ile olan alakalar görülüyordu. Assasin’s Creed: Black Flag 2 bekleyen oyuncular da işte tam da bu noktada yeni oyunun Skull & Bones olduğuna dair ikna oldu zira imajlarda yaya olarak gerçekleşen gemi dışı olaylar yer almıyordu.

Alışılmış ki Assasin’s Creed: Black Flag’ın pek çok oyuncuya korsan temasını ve gemi seyahatlerini sevdirdiği düşünülünce bu türlü bir beklentiye girilmiş olması epey olağan. Fakat görünen o ki ufukta Skull & Bones görünüyor. Ubisoft’un yeni oyunuyla ilgili tahminen de hudut bozucu sayılabilecek ve oyunculardan tenkit alabileceğini düşündüğümüz en kıymetli özelliği ise kaptanı olduğumuz gemide bile hür bir biçimde gezemiyor oluşumuz. Bununla birlikte sızıntıya nazaran Skull & Bones’da oyuncular, gemilerinin görünümünde kimi değişiklikler yapabiliyor ve misyonlarla daha havalı gemilere sahip olabiliyor.

Alışılmış mürettebatımızı da unutmamız gerekiyor, şayet susuz ve yemeksiz kalırlarsa isyan çıkarttıklarını ve hatta bizi öldürdüklerini görebiliriz. Yani hem kendimizi hem de mürettebatımızı hayatta tutmamız gerekiyor. Savaş sahneleriyle yahut grafiklerle ilgili olarak diyebileceğimiz pek bir şey yok. Sızdırılan bilgilere bakıldığında Skull & Bones, pek çok açıdan hala eksik görünüyor. Lakin oyunun hala geliştirilme evresinde olduğunu unutmamak lazım. Ubisoft’ta esasen oyunu olabildiğince kusursuz yapmak istedikleri için geç kalındığını ve oyuncuların bu hususta sabırlı olması gerektiğini söylüyordu.

(Gözünü ufukta tut…)

Kısa bir müddet içinde binlerce kişi tarafından izlenen ve akabinde da kaldırılan imgelerin akabinde, teze nazaran Ubisoft manzaraların Skull & Bones’a ilişkin olduğu doğruladı. Lakin alışılmış bunun ne kadar gerçek olduğu bilinmez. Skull & Bones’un resmi Twitter sayfasının git gide daha faal bir hale gelmesi bu sızıntıları doğrulat nitelikte olsa da ilerleyen günlerde yeni ayrıntıların resmi olarak duyurulması için beklememiz gerekecek. Twitter hesabından yapılan üstteki paylaşımda yakında yeni haberlerin gelebileceğini işaret ediyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.