Silent Hill Oyununun Yeni Görüntüleri Ortaya Çıktı

0 9

Japon merkezli oyun geliştiricisi Konami, genelde birçok kişi tarafından futbol oyunlarıyla bilinir. Fakat şirketin yıllar öncesine damga vurmuş bir macera oyunu da bulunuyor. Silent Hill isimli oyun, görünüşe bakılırsa tekrar alanlara dönecek.

Bugüne kadar çok fazla gündeme gelmeyen Silent Hill, kısa müddet evvel birtakım ekran imajlarıyla sızdırıldı. Konami’nin son olarak 1990’lı yıllarda piyasaya sürdüğü oyunun, 2020’de tekrar geliştirilmeye başladığını gösteren oyun içi görselleri ortaya çıktı. Bu da, oyunun uzun vakit sonra yine piyasaya çıkacağının sinyallerini verdi.

Silent Hill sızıntılarına Konami’den telif

Dusk Golem isimli Twitter kullanıcısı, Konami’ye ilişkin Silent Hill oyunun kimi imgelerini buldu. Oyun içi imgelerin 2020’ye ilişkin olduğunu bildiren kullanıcı, karakterle ilgili göze çarpan kimi ayrıntıları da takipçileriyle paylaştı.

Bu bağlamda Silent Hill oyununda Anita ve Maya isimli karakterlerin olacağı bildirildi. Ayrıyeten oyunun SMS bildirileriyle irtibatlı olacağı da yeniden söylentiler ortasında. Lakin sızıntıyı yapan kişi, çeşitli nedenlerden ötürü daha fazla bilgiyi aktaramadı. Çünkü Konami’de daha fazla bilginin yayılmaması için Dijital Binyıl Telif Hakkı Yasası (DMCA)’na başvurdu.

Konami, imgelerin kaldırılmasını talep etti

Ortaya çıkan ekran imajlarına karşı Konami çabucak harekete geçti. Şirket, Dijital Binyıl Telif Hakkı Yasası (DMCA)’dan ihtar yayınlayarak manzaraların kaldırılmasını talep etti. Lakin sızıntıyı yapan Dusk Golem bu ihtarı pek umursamadı.

Twitter üzerinden çeşitli paylaşımlar yapan Golem, oyunun 2020’den bu yana bir geliştirme kademesinde olduğunu tabir etti. Lakin süreçte değişiklikler olacağını da yeniden kelamlarına ekledi. Münasebetiyle oyunun hâlâ gelişimine devam edilip edilmediği bilinmiyor. Çünkü manzaralar iki yıl öncesine ilişkin ve oyunun geliştirilme sürecinde değişiklikler yaşanabileceği de olasılıklar ortasında.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.