Silent Hill Geri Dönüyor: Konami Çalışmalara Başladı

0 5

2000’li yılların PlayStation oyunları denince akla birinci gelen oyunlardan biridir Silent Hill. Kendine mahsus yaratıkları ve inanılmaz sürükleyici kaygı kıssasıyla Silent Hill’in birçok oyuncuda farklı hisler uyandırdığından eminiz.

Silent Hill, en son iptal edilen P.T. projesi ile yürekleri dağlamış ve derin bir sessizliğe bürünmüştü. Artık ise çeşitli kaynakların oyun haber kaynaklarına verdiği bilgilere nazaran Konami’nin çeşitli stüdyolarında birbirinden farklı Silent Hill projeleri geliştiriliyor.

Geliştirilen projelerin ortasında bir remake oyun, bir devam sineması ve öykü odaklı bir dizi formunda oyun bulunuyor

Birinci haberler oyun habercisi Jeff Grubb tarafından Twitter üzerinden paylaşıldı. Söylentilere nazaran remake oyunda üzerinde yine çalışılmış yapay zekâ, animasyonlar, bulmacalar ve birkaç yeni oyun sonu bulunacak. Oyun birinci olarak periyodik olacak bir biçimde PlayStation özel olarak çıkacak.

Hatta yepyeni Silent Hill’in müziklerini yapan bestekar Akira Yamaoka, 2021’de yaptığı bir açıklamada üzerinde çalışacağı bir sonraki oyunun, oyuncuların uzun müddettir haber beklediği bir oyun olduğunu açıklamıştı.

Tek gelecek olan oyun bu da değil. Kaynakların belirttiğine nazaran Silent Hill için Telltale imaline benzeyen kıssa odaklı bir oyun da gelecek. İşin hoş yanı ise bu oyun, Until Dawn ile tanıdığımız Supermassive stüdyosu tarafından geliştirilecek. Supermassive’e ek olarak bu öykü odaklı oyunda Outer Wilds’ın geliştiricisi Annapurna Interactive de vazife alacak.

Ortada Silent Hill için çekilen 2006 üretimi sinemanın devamı niteliğinde olacak bir sinema çekileceği söylentisi de dolanıyor fakat bu bahis hakkında şimdi çok net bir bilgi yok. Siz ne düşünüyorsunuz? Heyecanlı mısınız? Fikirlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.