Samsung’un yeni kamera uygulaması, fotoğraf tutkunlarını çılgına çevirecek

0 4

Samsung daha evvel profesyonel fotoğraf çekimi faaliyetiyle uğraşan kullanıcıları için Expert RAW uygulamasını kullanıma sunmuştu. Bununla birlikte Güney Koreli teknoloji devinin, dünyanın her kesitinden ve her tipten kullanıcıya sahip olduğu düşünüldüğünde, sıradan kullanıcılar için çok fazla ayrıntıya sahip olan bu uygulamanın pek de kullanışlı olmadığı aşikar.

Bu durumun farkına varan Samsung, gereksiz kadran ayarları, süzgeçler, odaklama ayarları üzere ileri düzey bilgi gerektiren özelliklerden arındırılmış yepisyeni bir fotoğraf düzenleme uygulamasını kullanıcılarının beğenisine sundu. Galaxy Enhance-X ismiyle mağazadaki yerini alan bu uygulama Artificial Intelligence (AI = Yapay Zeka) takviyesi sayesinde manzaralar üzerinde çok fazla değişiklik yapabilmenizi sağlıyor.

Samsung’un yeni kamera uygulaması, fotoğraf tutkunlarını çılgına çevirecek

Çektiğiniz lakin kimi niteliklerinden mutlu kalmadığınız bir fotoğrafınızı Galaxy Enhance-X ile düzenleyerek ister bulanıklığı giderebilir, ister parlaklığı arttırabilir yahut azaltabilir isterseniz de portre modu görünümü kazandırabilmek için yavaşça bulanıklaştırabilirsiniz.

Bunun yanında kelam konusu uygulamanın, sertleştirme, yansımaları kaldırma, hoşluk modu ekleme, hareleri yok etme üzere ek özelliklerinin olduğunu da belirtelim. Ayrıyeten, Galaxy Enhance-X ile yaptığınız düzenlemeler sonrasında kaydettiğiniz fotoğraf, galerinizde başka bir fotoğraf olarak kaydedilerek orjinal fotoğrafınız da korunur. Bu sayede istediğiniz vakit orjinal fotoğrafınız üzerinden yine oynamalar yapabilirsiniz.

Son olarak bu uygulamanın bir öteki hoş yanının ise, düşük çözünürlüklü eski fotoğraflarınızın çözünürlüklerini AI dayanağı sayesinde 2-3 katına çıkarabilmek olduğunu da söyleyelim.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.