Samsung’dan Note Severlere Müjde: Başka Bir İsimle Dönüyor

0 7

Samsung‘un donanımsal açıdan en sağlam akıllı telefon serilerinden Galaxy Note‘un fişi geçtiğimiz aylarda resmi olarak çekildi. Bu durum Galaxy Note hayranları tarafından büyük bir hüzünle karşılandı. Durum bu türlü olunca serinin hayranları seri geri gelecek mi diye toplumsal medyada tartışmaya başladı. Firmanın taşınabilir kısım lideri TM Roh, sessizliğini bozdu ve serinin ruhunu Galaxy S Ultra modeliyle yaşatmak istediklerini söyledi.

Mobil kısım liderinin yaptığı açıklamalardan yola çıkarak, gelecek olan Galaxy S23 Ultra modelinde daha çok Galaxy Note vari bir tecrübe sunulacağını söyleyebiliriz.

Galaxy Note’u Galaxy Note yapan şey ne?

İlk tanıtılan Galaxy Note‘den son tanıtılan Galaxy Note kadar bu seriyi değerli kılan şeyin donanımsal özellikler haricinde S-Pen olduğunu söyleyebiliriz. Samsung, S-Pen için yaptığı tanıtımlarda S-Pen’i taşınabilir dünyada farklılık oluşturmak ve kullanıcıların hayatını kolaylaştırmak üzere tasarladığını söylüyordu.

S-Pen sayesinde firma; akıllı notlar almaya, ayrıntılı çizimler yapmaya imkan sağlıyor ve ek yazılımsal özellikler sayesinde öbür akıllı telefonlarda bulunmayan özellikleri kullanıcılarına sunuyor. Velhasıl Galaxy Note‘u Galaxy Note yapan şeyin S-Pen olduğunu söyleyebiliriz.

Mevcut akıllı telefonunuzu yeni Galaxy telefonlarla değiştirmek için burada bulunan ilişkiyi kullanabilirsiniz.

Peki siz Samsung’un aldığı bu karar hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Galaxy Note serisi devam etmeli mi yoksa S-Pen’li bir Galaxy S modeli kâfi mi?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.