Samsung yeni nesil RAM modülleriyle rakiplerine meydan okudu!

0 3

Teknoloji denildiğinde akla gelen birinci isimlerden biri olan Samsung, bugüne kadar ürettiği her cinsten aygıt ve donanım ile bu pozisyonu sonuna kadar hak ediyor. Akıllı telefondan bilgisayara, beyaz eşyadan akıllı saate kadar teknolojinin her alanıyla yakından münasebeti bulunan Güney Koreli teknoloji devinin aslında çip üretim konusunda da bir uzman olduğunu biliyor muydunuz?

Bugüne kadar pek çok marka ve onlarca modelde çipleri kullanılan Güney Koreli teknoloji devi, geçtiğimiz gün tanıttığı yeni GDDR6 çipi sayesinde rakiplerine adeta toz yutturacak. Samsung tarafından yapılan açıklamaya nazaran, yeni aygıt saniyede 24 Gb bilgi işleyebilme yeteneğine sahip.

Samsung yeni jenerasyon RAM modülleriyle rakiplerine meydan okudu!

Mevcut teknolojiler içerisinde bu suratın saniyede en fazla 18 Gb olabildiği düşünüldüğünde, Samsung’un yeni teknolojisinin en az %30 oranında daha yüksek performans sunduğunu anlayabiliyoruz.

Öte yandan 24Ggps GDDR6 DRAM teknolojisinin tam olarak ne manaya geldiğini bir örnekle anlatmamız gerekirse, bu çipe sahip bir ekran kartı, sadece 1 saniye içerisinde 280’e yakın Full HD çözünürlükte sinemanın verisini işleyebilecek. Sanıyoruz başlı başına bu örnek bile, Samsung’un ne kadar başarılı bir iş çıkarttığını anlatabilmemize yetmiştir.

Son olarak Samsung’a yakın kaynaklar bu yeni çipleri kullanan ekran kartlarının birinci sefer bu yılın sonuna yanlışsız raflardaki yerini alacağını belirtiyorlar.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.