Samsung, Yeni Fotoğraf Düzenleme Uygulamasını Yayınladı!

0 4

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, sessiz sedasız yeni bir taşınabilir uygulama yayınladı. Samsung’un üst seviye akıllı telefonlarına ek olarak orta ve kimi giriş segment aygıtlarda da kullanılabilen bu taşınabilir uygulama, sahip olduğu yapay zeka takviyesi ile çektiğiniz fotoğrafları çok daha kaliteli bir hale getirmenizi sağlıyor. Gelin daima birlikte bu uygulamaya yakından bakalım.

Samsung’un 7 Temmuz’da Galaxy Store üzerinden yayınladığı taşınabilir uygulama, “Galaxy Enhance-X” olarak isimlendiriliyor. Android 10 ve üzeri işletim sistemi (One UI 2.5, 3.0, 4.0 ve 4.5) ile çalışan tüm Samsung telefonlarda kullanılan uygulama, akıllı telefonlarda 130 MB civarı yer kaplıyor. Uygulama, yapay zeka dayanağı sayesinde bulanıklıkları gideriyor, renk istikrarını tekrar ayarlıyor ve piyasadaki fotoğraf düzenleme uygulamalarının sunduğu her şeyi yapabiliyor.

Türkiye’ye şimdi gelmedi. Lakin…

Galaxy Enhance-X uygulamasını akıllı telefonlarımıza yüklemeye çalıştığımızda, uygulamanın şimdi Türkiye’ye gelmediğini görüyoruz. “Bu içerik telefonunuzla uyumlu değil. Telefonunuzun ne vakit destekleneceğini öğrenmek için içerik sağlayıcı ile bağlantıya geçin.” biçiminde bir ihtar iletisi ile karşılaşıyoruz. Fakat Android ekosisteminde bu durum pek de önemli değil.

Galaxy Store’da gösterilen ihtar mesajı

Bilindiği üzre Android işletim sistemi, dış kaynaklardan uygulamaya yüklemeye müsaade veriyor. Mağazalarda bulunmayan bir uygulamayı telefonunuza yüklemek için, o uygulamanın APK belgesine ulaşmak kâfi. Lakin burada birtakım güvenlik risklerinin olduğunu da unutmamak gerek. Bilindik APK sitelerinin dışında uygulama indirirseniz, geçersiz bir yazılımı indirebilir ve datalarınızı kaptırabilirsiniz. Bu yüzden dikkatli olmakta yarar var.

Tüm riskleri kabul eden okurlarımız, buradaki ilişkiyi kullanarak Galaxy Enhance-X’in APK evrakına ulaşabilirler. Uygulamanın Galaxy Store sayfası içinse buradaki ilişkiyi kullanabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.