Samsung Telefonlara Uydu Bağlantısı Özelliği Geliyor

0 2

Apple, yeni iPhone 14 serisiyle birlikte güçlü şartlarda hayatınızı bile kurtarabilecek uydu teması özelliğini hayatımıza soktu. Geçtiğimiz hafta ABD ve Kanada’da kullanılabilir hale gelen özelliğin Android telefonlara da gelip gelmeyeceği ise merak konusuydu.

Elbette rekabetin korunması için Android üreticilerinin bu teknolojiye yatırım yapması bekleniyordu. Bu bahisteki birinci haber de bugün geldi. Güney Koreli medya ETNews tarafından paylaşılan habere nazaran Samsung, yeni Galaxy S23 serisinde uydu kontağı özelliğini sunmak için kollarını sıvadı.

“Samsung Galaxy S23 ile taşınabilir ilişki olmayan noktalardan fotoğraf bile gönderilebilir”

Samsung’un ana vatanından gelen habere nazaran şirket, Galaxy S23 aygıtlarında uydu teması için Iridium Communications ile çalışmaya başladı. ABD merkezli bağlantı şirketi, bugün yörüngede toplam 66 adet faal uyduya sahip. Şirket, bilhassa uydu kontaklı cep telefonları için irtibat hizmeti sunuyor.

Samsung, uydu irtibatı ile birlikte sadece kısa ileti ve arama değil, düşük çözünürlüklü fotoğraf gönderimini de mümkün kılmayı planlıyor. Lakin özelliğin hangi ülkelerde kullanılabilir olacağı şimdi bilinmiyor.

Apple, uydu ilişkisini nasıl sağlıyor? Daha evvel açıklamıştık:

iPhone 14’ün Hayat Kurtaran ‘Uydu Bağlantısı’ Özelliği, Android Telefonlarda Neden Yok? [İkisinde de Birebir Modem Var!] 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.