Samsung önümüzdeki 5 yıl boyunca tedarik sıkıntısı görmeyecek!

0 4

Samsung Electronics, şu anda, üretim sırasında sera gazı emisyonlarını azaltma gayretlerinden ötürü karbon azaltma sertifikası ile ödüllendirilen gelişmiş 1 c DRAM’lere ve güçlü taşınabilir SSD’leri denemeye başladı. Firmanın elinde hayli çok ham husus var. O denli ki elindeki eserler firmayı tam olarak 5 yıl yönetim edebilecek kapasitede.

Nisan ayında Samsung’un dökümhane kısmı, bir evvelki yıldaki satışlardan daha fazla olan ve 5 yıla kadar sürebilen alt katman siparişleri olduğunu açıkladı. Güney Kore’li firma, 2027 yılına kadar ham husus muhtaçlıklarını temin ettiklerini ve toplam bedellerinin 158 milyar dolar olduğunu söylüyor.

Samsung önümüzdeki 5 yıl boyunca hiçbir kriz yaşamayacak

Samsung Electronics, önümüzdeki 5 yıl için kâfi olan yaklaşık 200 trilyon KRW’lik sipariş aldı. Şu anda 3nm’lik Substratın test evresi ve tamamlanma sürecinde olduğunu ve mevcut çeyrekte seri üretimine geçileceğini söylüyor.

Kimi tanınan bloglar ve sitelere nazaran daha evvel Qualcomm ve NVIDIA‘nın yarı iletken sevkiyatı için yeni tedarikçiyle anlaşdığını, bu muahedenin TSMC ve öbür firmalar ile de gerçekleştiğini bildiriyordu. Şu anda, hammadde meçhullüğü ve muhtemel tedarik zinciri kesintileri nedeniyle piyasa bu çeşit kanılarla dolup taşmakta üzere görünüyor. Yakın vakitte birtakım araba firmaları üretimlerini süreksiz olarak durduklarını açıklamıştı.

Samsung Electronics’in 2022’nin birinci çeyreğinde 77,78 trilyon KRW’lik satış sayısına ulaştığını ve bugüne kadar görülen en yüksek işletme kârında yüzde 14,12’lik bir artış olduğunu belirtelim. Samsung, tüm telaşları bir kenara bırakarak ve yüksek performanslı bilgi süreç ekosistemini güçlendirerek ilerlemeye devam ediyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.