Samsung Galaxy Z Fold 4’ün Kamera Özellikleri Sızdırıldı

0 5

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, her yıl yeni telefonlarını kullanıcıların beğenisine sunuyor. Geçtiğimiz aylarda şirketin yeni katlanabilir telefonlar üzerinde çalıştığının açıklandığını sizlerle paylaşmıştık. Bu telefonlardan biri de Galaxy Z Fold 4’tü.

Birkaç hafta evvel ise dev şirketin yeni katlanabilir telefonu Z Fold 4 ile ilgili yeni argümanlar ortaya çıkmıştı. Bizim de sizlerle paylaştığımız bu savlarda yeni telefonun Z Fold 3 ile tıpkı pili kullanacağı tabir edilmiş; bunun sebebinin ise başka özellikleri düzgünleştirmek olduğu belirtilmişti. Artık ise bu telefonla ilgili yeni tezler ortaya atıldı.

Z Fold 4’ün kamera özellikleri sızdırıldı

Kesimden paylaşımlarıyla tanınan ‘Ice universe’ isimli Twitter kullanıcısı, amiral gemisi katlanabilir telefon Z Fold 4’ün kamerası ile ilgili argümanlar ortaya attı. Sızıntıya nazaran telefon, art tarafında 50 MP ana kamera, 12 MP ultra geniş açı ve 12 MP 3x optik zoom olarak hem ultra geniş hem de telefoto özellikli üç lens ile gelecek.

Ayrıyeten yapılan paylaşımda, 12MP 3x zoom kameranın Samsung telefonlarındaki ‘en güçlü 3x kamera’ olacağı da söz edildi. Bu da heyecanla beklenen Z Fold 4’ün, şirketin bu yıl tanıttığı Samsung Galaxy S22 Ultra’nın 10 MP 3x zoom’unu geride bırakacağını ortaya koydu. Lakin S22 Ultra’nın 10x zoom bir optik kameraya daha sahip olduğunu belirtmek gerek.

Yeni telefonla ilgili pek fazla bilginin şimdi bulunmadığını belirtmek gerek. Gelen başka savlarda Galaxy Z Fold 4’ün S22’deki üzere 10 MP 3x zoom kamera ile gelebileceği tabir edilmişti. Ayrıyeten bir öteki söylenti ise telefonun Galaxy S22 Ultra’daki üzere 108 MP ana kameraya sahip olabileceğini de ortaya koymuştu.

Telefonun özelliklerinin yanı sıra ne vakit tanıtılacağı da şimdi bilinmiyor. Lakin edinilen bilgiler, tanıtımın ağustos ayı içinde yapılabilme ihtimalinin bulunduğunu ortaya koyuyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.