Samsung Galaxy Z Flip 4, Bir Batarya Geliştirmesiyle Geliyor

0 3

Güney Kore teknoloji devi Samsung’un Ağustos ayında gerçekleşmesi beklenen lansmanı yaklaştıkça Samsung Galaxy Z Flip 4’ün neler içereceği hakkında daha fazla şey duymaya başlıyoruz. En son söylentiye nazaran, Samsung Galaxy Z Flip 4, beraberinde mütevazı bir batarya kapasitesi yükseltmesi ile gelebilir.

Samsung çılgınlarının GSMArena tarafından elde ettiği bilgilere nazaran çıkması bir oldukça yakın olan katlanabilir telefonun sırasıyla 2.400 mAh ve 903 mAh kapasiteye sahip bir çift pille gelecek. Yani bu tam ne demek oluyor?

Süreyya hanımın süper değişimi: 3.300 mAh’den 3.400 mAh’e artış

Bu toplamda 3.303 mAh eder demek. Lakin her ne kadar bu kapasiteye sahip olsa da Samsung, bu telefonu nominal pil kapasitesi 3.400 mAh olarak pazarlayacak. Örneğin Galaxy Z Flip 3’ün nominal pil kapasitesi 3.300’dü lakin asıl kapasitesi 3.190 mAh’tı.

Öbür bir deyişle Samsung Galaxy Z Flip 4, evvelkinden biraz daha büyük bir bataryaya sahip olacak üzere görünüyor. Bunun daha güzel pil ömrüne yol açıp açmayacağını göreceğiz, Samsung mühendislerinin telefonun geri kalanıyla ne yaptıklarına bağlı.

Yani işlemci teknolojisindeki gelişmeler ekseriyetle daha yeni CPU’ların eskilerine nazaran daha az güç tüketmesini sağlar lakin telefonun şarjının ne kadar müddet dayanacağını hesaplarken dikkate alınması gereken ekran ve yazılım üzere öbür ögeler da vardır. Bu yüzden olay mühendislerde bitiyor.

Tam olarak bir şey demeden evvel telefonun kapsamlı olarak test edilmesi, bunun için de telefonun piyasaya çıkmaya yaklaşması gerekiyor. Siz ne düşünüyorsunuz? Niyetlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.