Samsung Galaxy S23 serisinde tarihi bir karar verebilir

0 7

Samsung, akıllı telefon pazarının en değerli tedarikçilerinden biri. Her bütçeden kullanıcıya hitap eden marka ve modelleriyle kesimin önder isimlerinden biri olan Güney Koreli teknoloji devi, birtakım akıllı telefonlarında büsbütün kendi teknolojilerini kullanırken kimilerinde ise daha bilindik ve benimsenmiş firmalardan dayanak alıyor. Bu durumun en hoş örneği ise yonga setleri.

Bilindiği üzere Güney Koreli teknoloji devi, hayli uzun bir müddettir amiral gemilerini ikili bir yapıyla satışa sunuyor. Buna nazaran kimi bölgelere kendi işlemci markası olan Exynos takviyeli versiyonlarını gönderen Samsung, Avrupa’da daha çok kıymet verdiği ülkeler ile Amerika Birleşik Devletleri’ne ise Snapdragon’dan güç alan aygıtlarını yolluyor.

Samsung Galaxy S23 serisinde tarihi bir karar verebilir

Bununla birlikte bilhassa 4nm sürecine geçilmesiyle birlikte Exynos modellerin hem performans hem de verimlilik manasında Snapdragon modellerinin bir epey gerisine düştüğü anlaşıldı. İşte ünlü tahlil Ming-Chi Kuo, bu sebeple artık Samsung’un amiral gemisi modellerinde kendi işlemcisini kullanmayacağını, bunun yerine S23 serisi ile birlikte başlayacak yeni devirde bu telefonlarda yalnızca Snapdragon yonga setlerini göreceğimizi tez etti.

Tabi tüm bu telaffuzlar şu an için ünlü tahlilin savlarından ibaret. Lakin bugüne kadar yaptığı dengeli ve hakikat paylaşımlarla dikkat çeken Ming-Chi Kuo’nun bu söylemenin de hakikat çıkması ve Samsung’un artık bu ikili yapıya son vermek istemesi bir oldukça mantıklı görünüyor. Bakalım Güney Koreli şirket bu hususa ait rastgele bir açıklama yapacak mı?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.