Samsung, Galaxy Fold 5 ve Galaxy Flip 5 satışlarından endişeli!

0 5

Samsung’un katlanabilir akıllı telefon kesiminin önder ismi olduğu bir gerçek. Bugüne kadar satışa sunduğu pek çok katlanabilir akıllı telefon modeliyle son derece başarılı bir performans sergileyen Güney Koreli teknoloji devi, asıl çıkışını ise serinin 3. Modelleriyle yapmıştı.

Bununla birlikte Samsung’a yakın kaynaklardan gelen bilgilere nazaran şirket, Galaxy Z Fold 4 ve Galaxy Z Flip 4 modellerinden adeta patlama yapmalarını bekliyor. Bu vakte kadar ki en yüksek satış hacminin hedeflendiği 4. Seri, aslında böylesi bir maksadın konulduğu son seri de olabilir zira Samsung, bir sonraki model olan Galaxy Z Fold 5 ve Galaxy Z Flip 5’den epeyce kuşkulu.

Samsung, Galaxy Fold 5 ve Galaxy Flip 5 satışlarından endişeli!

Şirkete yakın kaynaklar, Güney Koreli teknoloji devinin Galaxy Z Fold 5 ve Galaxy Z Flip 5’in başarısız olabileceğini düşünmesinin gerisinde yatan temel sebebin, ekonomik konjonktür olduğunu söylüyorlar.

Daha şimdiden dünyayı tesiri altına almaya başlayan enflasyonist ortam, 2024 yılına gelindiğinde daha da barizleşmiş olabilir. Bu türlü bir durumda akıllı telefon kullanıcılarının tercihlerini daha bütçe dostu modellerden yana yapabileceğini düşünen Samsung, böylesi bir senaryonun en çok amiral gemisi modelleri vuracağını düşünüyor.

Bu şimdilik ileri tarihli bir iddia olarak görülebilir lakin kelam konusu isim 50 yıllık planlarını bugünden yapan Samsung olunca, insan ister istemez kendini huzursuz olmaktan alıkoyamıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.