Samsung Galaxy A14’ün Tasarımı Ortaya Çıktı [Video]

0 5

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, bir müddettir Galaxy A serisi telefonları üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Bu bağlamda; yakın bir gelecekte tanışmamız olası modellerden bir tanesi de Galaxy A14. Tanınan sızıntı kaynağı OnLeaks ile Giznext’ten gelen yeni açıklamalar ise bu akıllı telefonun hem dizaynını hem de kimi teknik özelliklerini ortaya çıkarmış durumda.

Samsung Galaxy A13’ün yerine geçecek olan Galaxy A14, tasarım açısından halefi ile epeyce benzer bir yapıda olacak. O denli ki Galaxy A13’te kullanılan çentikli yapı, USB Type-C girişi, 3,5 mm kulaklık girişi, yan panele monte edilmiş parmak izi sensörü ile art kamera tasarımı, Galaxy A14’te de karşımıza çıkacak üzere görünüyor.

İşte Samsung Galaxy A14’ün mümkün tasarımı

Kaynakların sızdırdığı bilgilere nazaran Samsung Galaxy A14, 167,7 mm x 78,7 mm x 9,3 mm ölçülere sahip olacak. Telefonun ekranı ise 6,8 inç olacak ve FHD+ çözünürlük sunacak. Samsung Galaxy A13’te MediaTek Dimensity 700 işlemci kullanıldığını düşündüğümüzde, Galaxy A14’te çok daha âlâ bir işlemci olacağını rahatlıkla lisana getirebiliriz. 

Bazı okurlarımız, bu telefonun bilhassa de art kısmını bir yerlerden hatırlıyor olabilirler. O denli ki birkaç gün evvel Samsung’un 2023 model amiral gemisi telefonu Galaxy S23 için konsept tasarım görüntüleri ortaya çıkmıştı. Samsung Galaxy A14’ün art tasarımı, bu akıllı telefonun art dizaynına genel manada benziyor

Peki Samsung Galaxy A14’ün fiyatı ne kadar olacak?

5G irtibat dayanağına sahip Galaxy A13, tanıtıldığında 249 dolar fiyat etiketine sahipti. Bu akıllı telefon da tekrar bu düzeylerden piyasaya sürülecektir. Telefonun ne vakit tanıtılacağını ve Türkiye‘ye ne vakit geleceğini de ilerleyen devirlerde daima birlikte göreceğiz.

Samsung Galaxy A14 tasarımı için paylaşılan video

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.