Samsung, Esnek Kaydırılabilir Ekranlı Telefon Geliştiriyor

0 11

Güney Koreli teknoloji devi Samsung’un yeni bir akıllı telefon üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. Dünya Fikri Mülkiyet Örgütü’ne (WIPO) ilişkin internet sitesinin patent data tabanı kısmına eklenen akıllı telefon, kaydırılabilen bir ekrana sahip. Kullanıcı, telefondaki ilgili kısmı çektiği vakit akıllı telefonunun ekranını da büyütmüş olacak.

Patent görsellerine baktığımızda, Samsung’un üzerinde çalıştığı telefonun kaydırılabilir ekranının esnek bir yapıya sahip olduğunu görüyoruz. Yani ekran bir nevi esneyerek ve kaydırılarak yer değiştiriyor ve telefonun art kısmında da ekran bulunuyor. Bu durum, art kamerayı kullanarak özçekim yapmayı kolaylaştıracak. Samsung’un patentlediği bu aygıtın gerçek bir eser haline gelip gelmeyeceği şimdilik bilinmiyor.

Samsung’un yeni telefonu bu türlü görünebilir

WIPO’da yer alan patent görselleri, akıllı telefonun üçlü kamera kurulumuna sahip olacağını gözler önüne seriyor. Lakin kestirim edebileceğiniz üzere bu kamera kurulumunun teknik ayrıntıları net değil. Bu ortada; telefonun kaydırılabilir ekranında bir ön kamera deliğinin bulunacağını da belirtmeden geçmeyelim.

Samsung üzere şirketler, daima yeni eser patentleri alıyorlar. Lakin bu patentlerin sırf kimileri ticari eserler haline geliyor. Öteki patentler ise tarihin tozlu raflarına gömülüyor. Mevcut şartları göz önünde bulundurduğumuzda; şirketlerin daha çok katlanabilir ekranlara odaklandığını biliyoruz. Şayet bu yaklaşım devam ederse; Samsung’un WIPO’daki yeni telefonuyla tanışma talihimizin düşük olduğunu söyleyebiliriz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.