Samsung, dünya çapında lider koltuğuna oturdu!

0 6

Samsung, yüzde 21’lik pazar hissesiyle dünya çapında başkan akıllı telefon sağlayıcısı pozisyonunu koruyor. Bu da kısmen makul fiyatlı Galaxy A serisinin güçlü satışları sayesinde. Pazar araştırma şirketi Canalys’in ikinci çeyrek satış sayılarından elde edilen bilgiler, akıllı telefon sevkiyatlarında yıldan yıla yüzde 9’luk bir düşüş olduğunu ortaya koyuyor. Sorunun nedenlerinin betimleyici tahlili, hem bölgesel hem de dünya çapındaki ekonomik zorlukları suçluyor.

Samsung, dünya çapında başkan koltuğuna oturdu!

Apple, iPhone 13 serisine yönelik devam eden yüksek talep sayesinde tüm telefon üreticileri ortasında yüzde 17 ile en yeterli ikinci pazar hissesini müdafaayı başardı. Tüm Çinli markalar olarak Xiaomi, Oppo ve Vivo sırasıyla üçüncü, dördüncü ve beşinci oldu. İkinci çeyrekte, bu şirketlerin her biri için telefon sevkiyatlarında düşüş görüldü. Bu şirketler sırasıyla %14 (Xiaomi), %10 (Oppo) ve global pazarın (Vivo) %9’luk pazar hisselerine sahip.

Canalys Araştırma Analisti Runar Bjrhovde şunları söyledi: “Akıllı telefon pazarının görünümü daha temkinli hale geldikçe, satıcılar ikinci çeyrekte taktiklerini gözden geçirmek zorunda kaldılar. Ekonomik dalgalanmalar, sakin talep ve stok yığılması, satıcıların 2022’nin geri kalanı için portföy stratejilerini süratle tekrar değerlendirmelerine neden oldu. ”

Apple’ın pazar hissesi yıllık bazda yüzde 21,4 oranında arttı. İkinci çeyrek pazar hissesinde bir evvelki yıla nazaran %16,7 artışla Samsung, Apple’ın akabinde ikinci sırada yer aldı. Vivo, 2022’de 2021’in ikinci çeyreğinde pazar hissesinin %10’unu kaybederken, Oppo ikinci çeyrek pazar hissesinde yıllık %9,1 düşüş yaşadı. Xiaomi, 2021 yılının ikinci çeyreğinde pazar hissesinin %17,6’sını kaybetti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.