Samsung çıkarılabilir bataryaya geri dönüyor

0 3

Teknoloji dünyasında trendlerin ne kadar çabuk değişebileceğini daha evvel pek çok kez görmüştük. Bu değişim rüzgarlarını estiren şirketler ise, daha çok bölüme taraf veren isimler oluyor. İşte Güney Koreli teknoloji devi Samsung, tam da bu açıdan tanım ettiğimiz özelliklere uyan bir isim.

Şirket tarafından yakın vakitte resmen tanıtılacak olan yeni “zırhlı” akıllı telefon modeli Galaxy Xcover 6 Pro, yalnızca sağlamlığıyla değil çıkarılabilir bataryasıyla da dikkat çekiyor. Bildiğiniz üzere, akıllı telefonlara geçilmesiyle birlikte çabucak hemen bütün Premium markalar, çıkarılabilir batarya uygulamasına son vermişlerdi.

Samsung çıkarılabilir bataryaya geri dönüyor

Öte yandan hala çıkarılabilir bataryaya sahip akıllı telefon modelleri olsa da, bunların pek de güçlü aygıtlar olmadıklarını rahatlıkla söyleyebiliriz. İşte tam da bu açıdan bakıldığında Galaxy Xcover 6 Pro modeli, orijinal bir periyodun habercisi olabilir.

Samsung’a yakın kaynaklar tarafından sızdırılan bilgilere nazaran, gücünü Snapdragon 778G yonga setinden alacak olan Galaxy Xcover 6 Pro modeli bu işlemcisi sayesinde çıkarılabilir bataryaya sahip en güçlü akıllı telefon unvanını ele geçirecek.

Yeni aygıtın tek sızdırılan özelliği bunlar da değil. Paylaşılan en son bilgilere nazaran, Samsung Galaxy Xcover 6 Pro modelinde iki özelleştirilebilir donanım tuşu, 3,5 mm kulaklık girişi, microSD kart girişi ve güç tuşuna entegre parmak izi okuyucu olacak. Samsung’un bu yeni modelini, 13 Temmuz’da düzenleyeceği özel bir aktiflikle tanıtacağı argüman ediliyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.