Sabit ve fiber internet abone sayısında rekor artış!

0 12

Türk Telekom, 2022 yılı birinci yarı finansal ve operasyonel sonuçlarını açıkladı. Yılın birinci yarısında istikrarlı bir performans sergileyen Türk Telekom, konsolide gelirlerini 2021’in birinci yarısına nazaran yüzde 28,1 artırarak 20 milyar 203 milyon TL’ye ulaştırdı. Şirketin açıkladığı genişbant abone sayısı ve fiber abone sayısı ise bilhassa dikkat çekti.

Türk Telekom’dan rekor gelir

FAVÖK’ünü (Faiz, amortisman ve vergi öncesi kâr) 2022’nin birinci yarısında 8 milyar 519 milyon TL’ye yükselten Türk Telekom’un yılın birinci yarısındaki konsolide net karı ise 1 milyar 953 milyon TL oldu. Türk Telekom, 2022’nin birinci altı aylık periyodunda toplam 3 milyar 955 milyon TL’lik yatırıma imza attı.

Sabit genişbant abone sayısını birinci yarı sonu prestijiyle 14,6 milyona yükselten Türk Telekom’un fiber abone sayısı ise 2022’nin birinci yarısında 10,7 milyona ulaştı. Türk Telekom’da sabit genişbant tabanında fiber abonelerin hissesi, bir evvelki yıla kıyasla yüzde 58,5’ten yüzde 73,5’e yükseldi. Yılın birinci yarısında fiber ağ uzunluğu 381 bin km’ye ulaşan Türk Telekom’un fiber hane kapsaması da 30,8 milyona ulaştı.

Türk Telekom CEO’su Ümit Önal, finansal sonuçlara ait değerlendirmesinde şunları söyledi: “Sürdürülebilirlik temelinde sağlıklı büyüme kaydederken riskleri azaltmaya odaklanarak, planlarımızı hayata geçirdik. Kaliteli hizmetlere, müşteri tecrübesine ve paha büyütmeye yönelik değişmez önceliğimiz, tatmin edici operasyonel ve finansal performansımıza büyük takviye verdi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.