Rusya, stablecoin’lerle yapılan işlemleri yasallaştırma yolunda!

0 2

Rusya Maliye Bakanlığı (Minfin), üst seviye bir hükümet temsilcisine nazaran, Rusya’da stablecoin kullanan süreçlerin yasallığını desteklemeye hazır.

Rusya, stablecoin’lerle yapılan süreçleri yasallaştırma yolunda!

Rusya Federasyonu Maliye Bakanlığı Maliye Siyaseti Departmanı lideri Ivan Chebeskov, Rus outlet bits.media tarafından geçtiğimiz günlerde yayınlanan bir rapora nazaran, bakanlığın ülkede stablecoin’lerin sirkülasyonuna müsaade verilmesinden yana olduğunu belirtti.

Kıdemli yetkili bu yorumu, Rusya Yaratıcı Haftası’nda “Web3’ün Tesiri — İnanç İnternetinin Yeni Periyodu mi?“ cümlesi ile tabir etti. Chebeskov, Minfin’in mevzuyu Rus işletme sahipleri açısından değerlendirdiğini şu sözlerle açıkladı;

“İşletmelerin, şirketlerin yahut yatırımcıların yerleşmesine, yeni bir halde yatırım yapmasına gereksinim varsa, bu türlü bir araca gereksinimleri varsa, zira maliyetleri düşürür, evvelki araçlardan daha yeterli çalışır ve bununla alakalı riskleri sınırlandırabilirsek, Bu tıp teşebbüsleri her vakit destekleyeceğiz”

Kripto kullanımı yeni bir finansal sistem oluşturabilir

Hükümet yetkilisi ayrıyeten RBC Crypto tarafından genel olarak blockchain teknolojisinin yanı sıra kripto varlıkları, dijitalleşme ve tokenizasyonun büsbütün yeni bir finansal sistem inşa etme talihi verebileceğini söyledi.

Bakanlığın kripto para ünitelerinin yeni bir finansal sistemin önünü açma potansiyeline sahip olduğunun farkında olduğunu, lakin bu yeni sistemin mevcut sistemden daha üstün olup olmayacağı konusunda net olmadıklarını belirtmekte yarar var. Chebeskov, “Ancak mevcut finansal sistemlerden daha âlâ çalışabileceğinden tam olarak emin olamaz” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.