Redmi’nin F/P odaklı yeni modeli AnTuTu’yu kasıp kavurdu!

0 6

Teknoloji dünyasının en kıymetli isimlerinden bir olan Xiaomi’nin alt markası Resmi, son birkaç yıldır ürettiği akıllı telefon modelleriyle sık sık gündeme gelmeyi başarıyor. Ünlü teknoloji şirketini haber sitelerine manşet yapan bugünkü gelişme ise Redmi K50i modeliyle alakalı.

Çinli şirket oldukça bir vakittir K50i modeli üzerinde çalışıyordu. Bununla birlikte telefonun özellikleri konusunda bugüne kadar çok kez farklı kaynaklardan bilgiler gelmekteydi. İşte bu sızıntılardan telefonun gücünü Dimensity 8100 yonga setinden alacağını öğrenmiş fakat şirketin neden Snapdragon yerine Dimensity ile çalıştığını anlayamamıştık. Bugün ortaya çıkan performans testi sonuçları ise Redmi’nin tercihin ne kadar yanlışsız olduğunu gösterdi.

Redmi’nin F/P odaklı yeni modeli AnTuTu’yu kasıp kavurdu!

AnTuTu testine giren Redmi K50i bu testten 822.274 puan aldı. Bu puan orta segment bir akıllı telefon için hakikaten muazzam bir sonuç. Hatta o denli ki tıpkı testten Qualcomm’un savlı yonga seti Snapdragon 888 modeli 804.131 puan alırken iPhone 13’e de güç veren A15 Bionic yonga seti ise 782.653 puan alabilmiş.

Tabi burada başka işlemcilerin hangi donanımlarla bu teste tabi olduğu da son derece değerli bir ayrıntı. Fakat her ne olursa olsun, Dimensity 8100 yonga setinin aldığı puan ortada. Öte yandan Redmi K50i hangi donanımla olursa olsun, en değerli rakiplerini geride bırakabilme potansiyelini de ziyadesiyle kanıtlamış.

Burada artık top bir bakıma Redmi’de olacaktır. Bakalım performansıyla bu kadar ilgi toplayan yeni akıllı telefon modeli hem öteki özellikleri hem de fiyatıyla akıllı telefon kullanıcılarının beğenisini kazanabilecek mi?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.