Redmi K60 serisi amiral gemisi özellikleriyle geliyor!

0 26

Geçtiğimiz günlerde Redmi marka genel müdürü Lu Weibing, Redmi K50 serisi hakkında kimi bilgileri ortaya çıkardı. Daha evvel, tanınmış bir Weibo sızıntıcısı olan Digital Chat Station, Redmi K50’nin çıkış tarihinin Ağustos 2022’de olduğunu söylemişti. Artık ise Digital Chat Station, Redmi K60 isimli bir sonraki Redmi K serisi aygıtı hakkında bilgi verdi.

Digital Chat Station, yeni jenerasyon Redmi’nin K serisi aygıtlarının TSMC‘nin 4nm süreci ile üretilen Dimensity/Snapdragon ikili platformuna sahip olacağını söylüyor. Aygıtın ekranı, ortasında tek bir kamera deliği bulunan esnek bir 2K ekran oluyor ve art kamera 50 megapiksel çözünürlüğe sahip.

Cihaz 100W süratli şarjı destekliyor. Pek çok kullanıcının beklediği optik ekran altı parmak izi de geri dönecek. Blog müellifinin daha evvelki açıklamalarıyla birleştiğinde bu modelin muhtemelen Redmi K60 serisi olması bekleniyor.

Redmi K60 serisi ikili platforma sahip olacak

Redmi K50 piyasaya sürülmeden evvel, birtakım kullanıcılar Redmi K60 serisinin yeni dış tabanlı ana kamerasının IMX766’nın makyajlanmış hali olabileceğini kestirim ediyordu. Redmi K50 serisinin resmi eserinin daha evvel de 3C sertifikasını geçen Redmi K50 Ultra olarak isimlendirilmesi bekleniyor ve 3C sertifikası aygıtın 120W süratli şarj ile donatılacağını ortaya koymuştu.

Redmi K50 Ultra, 100W süratli şarj ve büyük bir pil ile Qualcomm Snapdragon 8+ ve MediaTek Dimensity çift amiral gemisi platformunu kullanacak, ekran ise tek delikli tasarım anlayışı ile gelmesi bekleniyor.

Referans olarak, mevcut Redmi amiral gemisi modelleri ortasında Redmi K50 Pro, Dimensity 9000 işlemci, Samsung 2K esnek düz ekran, dahili 5000mAh büyük bir pil ve 120W süratli şarjı destekliyor. Redmi K50, Dimensity 8100 işlemci ile donatılmıştır. Samsung 2K düz ekran, dahili 5500mAh pil, 67W süratli şarjı destekliyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.