Red Dead Redemption Çalışanları GTA 6’ya Kaydırıldı

0 7

2013 yılında yayımlanan GTA V’in akabinde yıllar süren yeni bir GTA oyunu beklentisi, en son şubat ayında yapılan açıklamayla yerini memnun bir bekleyişe bırakmıştı. Rockstar, yeni bir GTA oyunu üzerinde çalıştığını tüm dünyayla paylaşmıştı. Oyunun ne vakit çıkacağı şimdi bilinmese de bugün Rockstar’dan GTA 6 hakkında kıymetli bir haber geldi.

Rockstar, paylaştığı yeni duyurusunda Red Dead Online oyuncularını bir nebze üzebilecek, lakin GTA 6 bekleyen herkesin umutlarını yeşertecek bir açıklamaya yer verdi. Şirket, Red Dead Online için ayrılan kaynağı yeni GTA oyununa yönlendirdiğini duyurdu. Üstelik açıklamada bunun ‘birkaç yıldır’ yapıldığına dair söz de yer alıyordu. Rockstar’ın açıklaması şu haldeydi:

Rocktar’ın GTA 6 açıklaması:

“Geçtiğimiz birkaç yıl boyunca, oyuncuların beklentilerini aşma gereksinimini her zamankinden daha fazla anlayarak ve bir sonraki girişin olabileceğinin en uygunu olması için Grand Theft Auto serisinin bir sonraki oyununa doğru daima olarak daha fazla geliştirme kaynağı aktarıyoruz ve sonuç olarak, Red Dead Online’ı destekleme biçimimizde birtakım değişiklikler yapma sürecindeyiz.”

Red Dead Online, GTA Online kadar tanınan olmasa da sadık bir oyuncu kitlesine sahip olmaya devam ediyor. Rockstar, bu oyuncu kitlesine son büyük güncellemeyi ise geçtiğimiz yılın temmuz ayında, yani tam bir yıl evvel yapmıştı. Bu da pek çok oyuncunun halihazırda ‘Rockstar Red Dead Online’ı öldürüyor’ algısına sahip olmasına neden olmuştu.

Rockstar tarafından paylaşılan yeni duyuruduysa şirket, önümüzdeki devirde Red Dead Online’a dönemsel özel etkinlikler ve tecrübe iyileştirmeleri yapılacağını belirtti. Bununla birlikte mevcut modların geliştirileceği, yeni Telegram misyonlarının ekleneceğini tabir etti. Lakin evvelki yıllarda olduğu üzere büyük güncellemelerin artık yapılmayacağını açık açık belirtti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.