Qualcomm, Yeni Artırılmış Gerçeklik Gözlüğünü Tanıttı

0 3

Dünyanın en büyük yonga üreticilerinden Qualcomm, bir yandan da sanal gerçekliğe olan çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor. Geçtiğimiz yıllarda artırılmış ve sanal gerçeklik yongalarını tanıtan şirket, bugün de yeni geliştirdiği artırılmış gerçeklik gözlüğünü tanıttı.

Qualcomm Wireless AR Smart Viewer’ ismiyle tanıtılan yeni artırılmış gerçeklik gözlüğü, günümüz gözlüklerine nazaran değerli geliştirmeler içeriyor. Şirketin Snapdragon XR2 platformundan gücünü alan gözlük, büsbütün kablosuz çalışıyor ve şirketin açıklamasına nazaran hiçbir gecikme olmadan çalışıyor.

Qualcomm’un üreticilere referans olacak artırılmış gerçeklik gözlüğü:

Gelecekte farklı üreticiler tarafından geliştirilecek yeni artırılmış gerçeklik gözlükleri için referans vazifesi görecek olan yeni artırılmış gerçeklik gözlükleri, bir evvelki jenerasyon gözlüklere nazaran %40 daha ince profile sahip. Bununla birlikte gözlüğün tartı dağılımı da kullanıcıyı daha az rahatsız etme gayesiyle daha da dengelendi.

Qualcomm Wireless AR Smart Viewer, her bir göze 1920 x 1080p çözünürlüğünde ve 90 Hz tazeleme suratında manzara sunuyor. microLED teknolojisinden faydalanan gözlükler, altı hürlük derecesine sahip (6DoF) baş takibi ve jest tanıma ile el takibi sağlamak için çift monokrom kamera ve bir adet RGB kameraya yer veriyor.

Referans gözlük, bu özelliklerin yanı sıra Wi-Fi 6/6E ve Bluetooth temas dayanaklarını sunuyor. Akıllı telefonlara bağlanarak kullanılan artırılmış gerçeklik gözlüğü, yalnızca 3 milisaniye gecikme müddetiyle çalışabiliyor. Kelam konusu referans gözlükten faydalanan yeni artırılmış gerçeklik gözlüklerin önümüzdeki aylarda piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.